POLECAMY

3 kroki do szczupłej pupy

Krągła nie znaczy nadmiernie otłuszczona. Ważne są też proporcje. Jeśli tu i ówdzie masz nadmiar tłuszczyku, warto się go pozbyć!
3 kroki do szczupłej pupy

1. Trening czyni mistrza

Najskuteczniejszą metodą pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest intensywny trening aerobowy wykonywany przez 40–50 minut minimum trzy razy w tygodniu. Jeśli lubisz ćwiczyć w klubach fitness, zwróć szczególną uwagę na bieżnię i stepper. I zapamiętaj ważną zasadę: mięśnie pupy uwielbiają długie kroki.

Jak trenować na siłowni?
Dla uzyskania najlepszych efektów po kilku pierwszych wizytach w siłowni powinnaś trochę zmodyfikować trening. Ustaw bieżnię tak, żebyś maszerowała w szybkim tempie pod górkę, a na stepperze nie przyspieszaj kroku - powinien on być umiarkowany. W ten sposób wydłużysz swój krok i sprawisz, że mięśnie będą pracowały intensywniej. Nie wspinaj się na palce, bo w ten sposób obciążasz łydki, a nie pośladki i nie „wieszaj się” na stepperze, bo zmniejszysz intensywność treningu.

2. Pomoc kosmetyczna

Kosmetyki wyszczuplające zawierają substancje wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej (guarana, kofeina, zielona herbata czy ekstrakt z ananasa). Najlepsze efekty daje stosowanie tych kosmetyków bezpośrednio po treningu w połączeniu z masażem. Postaw też na systematyczność i wklepuj preparaty dwa razy dziennie. Ale nie licz na cuda – żaden kosmetyk nie odchudzi cię o dwa rozmiary, jeśli nie zastosujesz jednocześnie diety i ćwiczeń.

3. Sztuczki optyczne

Zaokrąglona pupa jest sexy, więc zamiast ją ukrywać, postaraj się ją wyeksponować. Zasady są proste:
  • Wybieraj spodnie lekko dopasowane, z paskiem zapinanym na biodrach - obniżona talia dzieli pupę w poprzek, zmniejszając ją o połowę.
  • Dobrze, jeśli spodnie będą miały troszkę szersze nogawki - zamiast ciasno opinać pupę, materiał miękko opada po bokach, stwarzając wrażenie równowagi i doskonałych proporcji.
  • Unikaj rurek – kostki będą w nich wyglądały szczupło, ale pupa wyda się ogromna. Spodnie z wysokim stanem też optycznie ją powiększają.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/9 lat temu
moim problemem jest moja pupa(a raczej to że nie chce nad nią ćwiczyć) Co mam zrobić żeby była CHUDA?????!!!!!!!
/9 lat temu
Moim problemem są szerokie biodra...bardzo proszę o pomoc, co mogę zrobić, żeby je że tak powiem zmniejszyć?? Bardzo proszę, jak ktoś wie, jak mogę się pozbyć mojego problemu proszę pisać...ewajarczok@wp.pl
/9 lat temu
Mam problem. Jestem dosyć chuda ale mój tyłek ma brzydkie kształt jest płaski i obwisły pomimo tego że mam umięśnione nogi jegow żaden sposób nie mogę ujędrnić co radzicie?
POKAŻ KOMENTARZE (5)