Top 5 ćwiczeń na boskie pośladki

Oto zestaw 5 ćwiczeń, które sprawią, że twoje pośladki będą bosko wyglądały nie tylko w dżinsach!
zgrabna pupa fot. Panthermedia
Dzięki temu zestawowi będziesz czuć się pewniej, ponętniej, a i twoja figura nabierze wymarzonego kształtu. Już nie będziesz musiała wstydzić się tłuszczyku na pośladkach, cellulitu na udach czy "boczków miłości" zdobiących twoją talię - warunkiem jest dołączenie do ćwiczeń zdrowej, zbilansowanej diety.

Poniższe ćwiczenia na zgrabne pośladki wykonuj co najmniej 3 razy w tygodniu, po 3 serie (przerwy między nimi nie powinny być dłuższe niż 30 sekund).

1. Ćwiczenia na pośladki - Kółka nogami

Usiądź na podłodze, oprzyj na niej przedramiona i unieś wyprostowane nogi ok.30 cm ponad ziemię. Wciągnij brzuch i wyprostuj kręgosłup. Napnij uda i wysuń palce stóp do przodu. W takiej pozycji zrób 12 dużych okrążeń w prawą stronę, a potem w lewą.

2. Ćwiczenia na pośladki - Wypady w bok

Stań w rozkroku na szerokość bioder. Ugnij nogi pod kątem 45 stopni tak, by kolana były ponad stopami. Następnie, z tej pozycji zrób wypad w bok prawą nogą, cały czas zachowując ugięte kolana. Powróć do pozycji w rozkroku i wykonaj wypad lewą nogą. Zrób po 10 wypadów na lewą i prawą stronę.

3. Ćwiczenia na pośladki - Pozycja deski z unoszeniem nóg

Połóż się na brzuchu na podłodze. Następnie unieś ciało na palce stóp, utrzymując ciężar ciała na przedramionach - pozycja deski. Ściągnij łopatki do siebie i w dół. Napnij brzuch, nogi i pośladki. Twoje ciało powinno stanowić linię prostą. Następnie unieś prawą nogę 20 centymetrów nad ziemię. Zatrzymaj ją w górze na kilkanaście sekund (postaraj się jak najdłużej). Następnie zmień nogę i powtórz ćwiczenie.

4. Ćwiczenia na pośladki - Wypad na podwyższenie

Stań z ciężarkami w rękach przed steperem lub schodkiem. Zrób wypad prawą nogą na step, tak by kolano było ugięte pod kątem prostym. Następnie wypad ten pogłęb i wykonaj przysiad na stepie (zatrzymaj na dwie sekundy). Potem powróć do pozycji wyjściowej. Zrób 10-12 powtórzeń na każdą nogę.

5. Ćwiczenia na pośladki - Unoszenie nóg w pozycji leżącej

Połóż się na podłodze na brzuchu. Następnie unieś wyprostowane, napięte nogi nad ziemię. Wciągnij brzuch, napnij pośladki i utrzymaj pozycję przez 5 sekund. Następnie opuść nogi nie dotykając podłogi i powtórz ćwiczenie od 10 do 15 razy.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)