kobieta na łące, zdrowe serce fot. Fotolia

Zdrowe serce - 3 produkty

Zobacz, które produkty warto włączyć do codziennej diety, by mieć zdrowe serce. Dzięki nim będzie smacznie i korzystnie dla organizmu!
/ 22.06.2018 11:25
kobieta na łące, zdrowe serce fot. Fotolia

Produkty polecane dla serca.

1. Zdrowe serce - fenkuł

Może zapobiegać zawałom i udarom. Takie działanie mają zawarte w bulwie azotany. Te substancje, jeśli pochodzą z nawozów sztucznych podejrzewane są o sprzyjanie nowotworom. Ale naturalnie występujące w fenkułach, w organizmie przekształcają się w substancje rozszerzające naczynia krwionośne i obniżające ciśnienie.

2. Zdrowe serce - rabarbar

Zawiera substancje hamujące aktywność enzymów zaangażowanych w wytwarzanie cholesterolu. Dzięki temu rabarbar pomaga w obniżeniu jego poziomu we krwi i może zapobiegać miażdżycy. Prócz tego warzywo ma sporo potasu usprawniającego pracę mięśnia sercowego.

3. Zdrowe serce - białko jaja

W ogóle nie zawiera cholesterolu, za to ma dużo protein, które są budulcem mięśni. Wspomaga utratę wagi, a tym samym odciąża serce. Ale to nie wszystko. Jak pokazują nowe badania, białko jaja zawiera peptyd obniżający ciśnienie tętnicze krwi, działający równie skutecznie, jak leki stosowane przy nadciśnieniu.