Wegetariański fast food – czy to możliwe?

Czy wegetarianie i weganie są skazani na długie godziny w kuchni? Przekonaj się, jakie wegetariańskie dania fast food możesz dziś znaleźć!
/ 27.07.2015 14:59

fast food wegetariański

fot. Fotolia

Wegetariańskie bary serwujące jedzenie typu fast food cieszą się coraz większą popularnością. Weganie, wegetarianie czy po prostu osoby lubiące się zdrowo odżywiać, również mogą zaspokoić swój głód prostym jedzeniem, nie poświęcając przy tym godzin na przygotowanie bezmięsnych i smacznych posiłków.

Zdrowy wegetariański fast food

Fast food to niezwykle wygodna forma jedzenia – dostarcza dużej dawki energii i bardzo szybko zaspakaja głód. Popularność ulicznych barów, food trucków czy lokali z menu dostosowanym do potrzeb wegetarian pokazuje, że szybkie jedzenie nie musi być niezdrowe. Smaczne i pożywne wersje fastfoodowych klasyków można także przygotować w domu. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie, ale nie jedzą mięsa i dbają o to co ląduje na ich talerzu.

Najważniejszą kwestią jest sposób przygotowania szybkich dań. Rezygnując z mięsa i kalorycznych składników, takich jak majonez, tłuste dodatki czy oliwa, wyrazisty smak możemy osiągnąć dzięki prostym dodatkom i przyprawom, np. wegetariańskiego burgera doprawić można ostrym sosem TABASCO®.

Zobacz także: Wegetarianizm dla dzieci – tak czy nie?

Fast food bez mięsa – co dostajesz w zamian?

Wybierając pośród wegetariańskich szybkich dań możemy zdecydować się na przykład na popularne veggie burgery, w których mięso zastąpione jest kotletem z cieciorki, tofu czy kaszy jaglanej. Alternatywą dla kebaba jest z kolei tortilla z falafelem, czyli małymi kotletami z ciecierzycy albo bobu. Pomysłów na zdrowe i bezmięsne szybkie posiłki jest wiele: wegańskie hot-dogi, z ,,kiełbaskami” złożonymi z warzyw, kasz, strączków i aromatycznych ziół, zapiekanki warzywne, czy frytki z batatów i selera.

Dania takie są bardzo pożywne, pięknie wyglądają i idealnie nadają się na przekąskę w trakcie zabieganego dnia czy podczas przerwy w pracy. Chcąc odżywiać się zdrowo i bezmięsnie, nie musimy zatem rezygnować z „ulicznego jedzenia”.

Źródło: Materiały prasowe Kikkoman

Wypróbuj przepis: Burgery z kaszy jaglanej