Produkty na zmarszczki - 7 najlepszych fot. Fotolia

Produkty na zmarszczki - 7 najlepszych

Do walki ze zmarszczkami same kremy nie wystarczą - podstawą jest dieta. Zobacz, jakie produkty powinny się w niej znaleźć!
Agata Bernaciak / 06.07.2015 06:00
Produkty na zmarszczki - 7 najlepszych fot. Fotolia

1. Łosoś

Jak działa? Kwasy omega 3 z tłustych ryb mają właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu łagodzą podrażnienia (m.in. wywołane przez słońce). Z kolei astaksantyna poprawia elastyczność skóry.
Ile jeść? 100g 2–3 razy w tygodniu

2. Orzechy brazylijskie

Jak działają? Selen, którego najlepszym źródłem są orzechy brazylijskie, jest przeciwutleniaczem. Zwalcza wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Przywraca jej jędrność.
Ile jeść? 1 szt. dziennie

3. Zielona herbata

Jak działa? Polifenole zawarte w naparze pobudzają komórki skóry (nawet te stare) do pracy, co poprawia stan cery. Badania wykazały, że kobiety, które piją zieloną herbatę mają naprawdę mniej zmarszczek.
Ile pić? 2-3 filiżanki dziennie

4. Mniszek lekarski

Jak działa? Witamina A, w którą bogate są młode liście mniszka, jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania skóry. Ziele pomaga się pozbyć nadmiaru wody, dzięki czemu zmniejsza obrzęki.
Ile jeść? Garść dziennie

5. Tofu

Jak działa? Aglikon zawarty w produktach sojowych, np. serku tofu, spłyca już istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Poprawia gęstość skóry, nawilżenie oraz elastyczność.
Ile jeść? 150 g dziennie

6. Kiwi

Jak działa? Witamina C, w którą te owoce są bogate jest niezbędna do budowania włókien kolagenowych. Zapobiega starzeniu się skóry, wpływa również na jej odpowiednie nawilżenie.
Ile jeść? 1 szt. dziennie

7. Szpinak

Jak działa? Kwas foliowy z warzyw zielonolistnych „odmładza” komórki skóry. W obecności tej substancji szybciej się one dzielą, dzięki czemu skóra zachowuje młodzieńczą jędrność i gładkość.
Ile jeść? Garść dziennie

Dowiedz się więcej:

napisane na podstawie tekstu opublikowanego w miesięczniku Vita