akcja wybieram wodę fot. Fotolia

Picie wody - 5 rad jak nie zapominać

Obiecujesz sobie, że zaczniesz pic więcej wody, ale ciągle o tym zapominasz? Mamy na to kilka skutecznych sposobów!
Magdalena Burda / 05.08.2016 16:33
akcja wybieram wodę fot. Fotolia

1. Postaw na designerski bidon

I noś go zawsze przy sobie! Często nie pijemy wody, bowiem nie nosimy jej przy sobie (nie mamy miejsca w torebce na wielką butelkę, jest za ciężka). Bidon to rozwiązanie idealne!

2. Kupuj wodę przed wejściem do pracy

Zmęczona właśnie dotarłaś do biurka i uświadamiasz sobie, że zapomniałaś skoczyć do sklepu? Natychmiast wstań i leć kupić wodę! Tylko wtedy, gdy będziesz miała ją pod ręką, będziesz pamiętać o konieczności nawadniania organizmu!

3. Dodaj wodzie smaku

Często nie pijemy wody, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do jej smaku i wydaje nam się mdła. Jeśli i ty jesteś w grupie osób wybierających dotychczas raczej słodkie napoje, wrzuć do szklanki pokrojoną truskawkę, jagody, liście mięty lub nawet świeżą bazylię z cytryną! Gwarantujemy, że pokochasz ten smak!

4. Ustaw alarm w telefonie

Jeśli mimo wszystkich powyższych rad nadal zapominasz o piciu wody, ustaw w telefonie alarm co 2h. Sygnał dźwiękowy przypomni ci o konieczności uzupełnienia płynów!

5. Zmień przyzwyczajenia

Martwisz się, że kolejny dzień nie udało ci się wypić tyle wody, ile zaplanowałaś? Obierz sobie za cel wypijanie szklanki wody z cytryną zaraz po obudzeniu i chwilę przed pójściem spać. To dodatkowe 400 ml płynu.

Przyłącz się do akcji ,,Wybieram wodę" !  

Dowiedz się więcej: