Niejedzenie śniadania - 5 skutków ubocznych fot. Fotolia

Niejedzenie śniadania - 5 skutków ubocznych

Jesz śniadanie? Jeśli nie, po przeczytaniu tego tekstu na pewno zaczniesz to robić. Przekonaj się, dlaczego...
Agata Bernaciak / 14.06.2014 06:15
Niejedzenie śniadania - 5 skutków ubocznych fot. Fotolia

1. Roztyjesz się w mgnieniu oka!

Poranna głodówka nie sprzyja odchudzaniu. Nawet mini śniadanie nie jest dobrym pomysłem, bowiem jedynie zaostrza apetyt i zwiększa ochotę na podjadanie kalorycznych przekąsek między posiłkami. Poza tym niedobór węglowodanów drastycznie spowalnia twój metabolizm.

2. Będziesz non stop zestresowana!

Zdrowy posiłek na śniadanie zwiększa odporność na stres. Dzięki niemu twoja pamięć i koncentracja będą działały na wyższych obrotach. A tym samym, nie będziesz stresować się, że o czymś zapomniałaś!

3. Możesz nabawić się chorób układu pokarmowego!

Pierwszy posiłek musisz zjeść do 2 godzin po przebudzeniu, jeszcze przed wyjściem z domu. Jedzenie zatrzyma wydzielanie soków trawiennych, a jak wiadomo ich nadmiar może doprowadzić do pojawienia się wrzodów!

4. Będziesz senna przez cały dzień!

Badania dowodzą, że osoby zaczynające dzień od śniadania mają więcej energii i nie są tak ospałe jak te, które funkcjonują od rana z pustym żołądkiem lub jedynie są po wypiciu kawy.

5. Wieczorem dopadną cię wyrzuty sumienia!

Po kilku godzinach snu organizm potrzebuje najbardziej wartościowych składników. Jeśli mu ich nie dostarczysz, właśnie wieczorem dopadnie cię wilczy apetyt. I wtedy już sama wiesz, co będzie się działo w okolicy twojej lodówki...

Dowiedz się więcej na temat śniadań: