POLECAMY

Encyklopedia zdrowia Alpro soya

Szczupła sylwetka i zdrowie w jednym! Czy znasz już dietę Eco-Atkins?
Encyklopedia zdrowia Alpro soya


Nowa odmiana diety Atkinsa – Eco-Atkins – pomaga obniżyć poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi. Potwierdziły to badania kliniczne, w których uczestniczyły losowo wybrane osoby, starające się zredukować masę ciała poprzez stosowanie zaleceń tego programu. Eco-Atkins bazuje na diecie o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości białka oraz tłuszczów roślinnych. Jest odmianą przyjazną dla wegetarian, stworzoną przez profesora Davida Jenkinsa z Uniwersytetu w Toronto.

Dieta Eko-Atkins zaleca spożywanie 150g białka na dobę. Jego źródłem ma być głównie soja, orzechy i ziarna. W programie ważne są także produkty zawierające błonnik – owies, jęczmień i świeże owoce. „Dobre tłuszcze" powinny pochodzić natomiast z orzechów, migdałów, awokado lub oliwy. Eko-Atkins nie pozwala na spożywanie produktów bazujących na mleku, w tym serów.

W badaniu klinicznym uczestniczyła grupa 18 mężczyzn i 26 kobiet z nadwagą (BMI> 27) oraz nieznacznie podwyższonym poziomem cholesterolu LDL (>131 mg/dl–>3.4mmol/l). Przez cztery tygodnie połowa uczestników odżywiała się wg zaleceń diety Eco-Atkins, a pozostali przestrzegali diety wegetariańskiej (odmiana lakto-ovo), bogatej w węglowodany oraz tłuszcz i białko zwierzęce z jaj oraz mleka. W jednej i drugiej grupie dostarczane kalorie oscylowały na poziomie 60 proc. wymaganego przez danego uczestnika zapotrzebowania. Żadna z osób nigdy wcześniej nie stosowała przestrzeganej podczas badania diety.

Pod koniec badań, wśród uczestników z obu grup odnotowano zmniejszenie masy ciała średnio o 4 kg. Zaobserwowano znaczną poprawę profilu lipidowego krwi oraz obniżenie ciśnienia tętniczego. Jednak w grupie stosującej dietę Eco-Atkins redukcja cholesterolu LDL oraz trójglicerydów osiągnęła znacznie większy poziom. W większym stopniu zmniejszone zostało także ciśnienie krwi.

Ustalenia naukowców potwierdziły więc, że dieta oparta na warzywach z niską zawartością węglowodanów i wysoką zawartością białka oraz tłuszczów roślinnych, nie tylko skutecznie pozwala obniżyć wagę, ale i bardzo korzystnie wpływa na zdrowie.

Źródłem białek i tłuszczów gwarantujących m.in. zgodność z zaleceniami diety Eco-Atkins są napoje i desery sojowe Alpro soya. Łatwo włączyć je do swojego jadłospisu, spożywającna śniadanie z ulubionymi płatkami zbożowymi, przygotowując pożywne drinki lub dodając do innych potraw. Na sklepowych półkach znaleźć można napoje sojowe Alpro soya w różnych odmianach i smakach: z wapniem, Light, o smaku waniliowym, czekoladowym i owoców leśnych, napój sojowy Cappucinno oraz napój sojowy dla dzieci Junior. W ofercie znajdują się również desery sojowe o smaku: gorzkiej czekolady (NOWOŚĆ!), waniliowym oraz czekoladowym. Wkrótce w sprzedaży pojawi się nowy produkt Alpro Cuisine – roślinna alternatywa dla tradycyjnej śmietany.

Produkty Alpro soya powstają na bazie specjalnie wyselekcjonowanych ziaren soi, nie modyfikowanej genetycznie. Są produktami w 100 proc. pochodzenia roślinnego. Nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników czy dodatkowych substancji smakowych. Wytwarzane są ze szczególną troską o jakość środowiska naturalnego. Są lekkostrawne i stanowią pożywne oraz smaczne urozmaicenie diety. W dniach 15.10-15.11.2009 kupując produkty Alpro soya z naklejkami konkursowymi masz szansę wygrać deskę snowboardową na Twoje kolejne zimowe wakacje. Promocyjne opakowania produktów dostępne w sklapach na terenie całego kraju.

Więcej informacji na temat szerokiej gamy produktów sojowych, sygnowanych marką Alpro soya, można znaleźć na stronie www.alprosoya.pl.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 lat temu
Soja jest bardzo zdrowa, dostarcza pelnowartosciowego bialka. zdecydowanie polecam produkty alpro soya!
/9 lat temu
Przecież cała populacja w azji zajada soje od dawien i są to najdłu zej żyjący ludzie na planecie (np chinczycy).Ja na swoim przykładzie zauważyłam poprawę zdrowia i wyglądu odkąd zmieniłam nawyki żywieniowa.Na pierwszym mijscu stawiam surowe warzywa i owoce.Polecam wszystkim jedzenie do obiadu kilkakrotnie więcej surówek a kotlet i ziemniaki stopniowo zmniejszać.
/9 lat temu
a jaki ma wplyw na nasz organizm, mozna poczytac w necie
POKAŻ KOMENTARZE (1)