Dieta na zdrowe oczy - 6 zalecanych produktów

Zobacz co powinnaś jeść, by cieszyć się dobrym wzrokiem przez długie, dłuuugie lata!
/ 23.02.2016 19:17

Dobrze dobrane posiłki działają niczym naturalny lek. Dowiedz się, które produkty powinnaś włączyć do codziennego menu, by problemy ze wzrokiem nigdy się nie pojawiły! 

Dieta na zdrowe oczy - 6 zalecanych produktów

fot. Fotolia

6 produktów w diecie na zdrowe oczy

1. Chleb razowy

Dostarcza witamin z grupy B, które są niezbędne do prawidłowej pracy nerwu wzrokowego. Jednym z objawów braku tej witaminy jest ból, swędzenie i pieczenie oczu.

2. Jagody

Owoce zalecane są osobom zmagających się z zaburzeniami widzenia o zmroku, pracującym przy komputerze lub niekorzystnym oświetleniu. Obecność antocyjanów zabezpiecza przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i regeneruje uszkodzone przez nie elementy oka.

3. Szpinak

Jest bogaty w witaminę A i luteinę, które łagodzą objawy zmęczonych oczu i wzmacniają wzrok. Niedobór witaminy A w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do utraty wzroku.

4. Makrela

Zawarte w nich kwasy omega-3 są składnikiem budowy błon komórkowych. Dzięki nim zwiększa się produkcja ochronnego śluzu nawilżającego oczy. 

5. Natka pietruszki

To kopalnia witaminy C. Wpływa na trwałość naczyń krwionośnych oczu. Niedobór tego pierwiastka może powodować zmętnienie soczewek, krwotoki i wylewy uszkadzające wzrok.


6. Orzechy włoskie

To doskonałe źródło cynku, który zapobiega utracie wzroku związanego z wiekiem. Najczęściej na jego deficyt są narażone osoby starsze, kobiety w ciąży i wegetarianie. Zbyt mała ilość cynku może przyczynić się do krótkowzroczności.

Na podstawie informacji prasowej Noble Health