Co zjeść na śniadanie - najlepsze propozycje dla każdego fot. Fotolia

Co zjeść na śniadanie - najlepsze propozycje dla każdego

To jedyny posiłek w ciągu dnia, którego kalorycznością nie musisz się bardzo przejmować. Poznaj najlepsze śniadaniowe inspiracje!
Agata Bernaciak / 26.08.2014 11:18
Co zjeść na śniadanie - najlepsze propozycje dla każdego fot. Fotolia

Co zjeść na śniadanie? Propozycja dla tych, którzy lubią sobie dogodzić

Jeśli nie jesteś na diecie, możesz sobie pozwolić na... prawie wszystko! Pierwszy posiłek powinien być obfity i różnorodny. Rano potrzebujesz głównie węglowodanów złożonych, ale jeśli czasem masz ochotę na słodką drożdżówkę lub ciasto, na pewno ci nie zaszkodzi.

Propozycja śniadania dla tych, którzy są na diecie

Odchudzasz się? Śniadanie powinno być dla ciebie przyjemnością. Co prawda musisz liczyć się z objętością posiłku (aby nie rozciągnąć żołądka), ale niekoniecznie z jego kalorycznością. Spokojnie możesz sobie pozwolić na omlet z łyżką konfitur albo na razową bułkę z serem i miodem.

Propozycja jedzenia śniadaniowego dla tych, którzy wstają nieco później

Przy obfitych śniadaniach stosuj zasadę: im później, tym mniej kalorycznie. Dzięki temu masz pewność, że nie przytyjesz (możesz nawet schudnąć!).

Propozycja dla tych, którzy wstają bardzo wcześnie

Im wcześniej zjesz obfite śniadanie, tym lepiej. Nawet jeśli nie możesz rano nic wziąć do ust, postaraj się, żeby pierwszy posiłek zjeść godzinę po przebudzeniu. Właśnie wtedy twój organizm potrzebuje najwięcej energii.

Zobacz więcej propozycji na temat tego, co zjeść na śniadanie:


napisane na podstawie tekstu zamieszczonego w miesięczniku Uroda