Algi na odchudzanie - jak działają fot. Fotolia

Algi na odchudzanie - jak działają

Coraz częściej stosowane przez farmaceutów i dietetyków algi wykazują szereg dobroczynnych właściwości. Czy również odchudzają?
Agata Bernaciak / 19.03.2015 05:44
Algi na odchudzanie - jak działają fot. Fotolia

Skąd biorą się dobroczynne właściwości alg?

Algi dzielą się na dwa rodzaje: glony morskie, charakteryzujące się na wysoką zawartością jodu (naturalny lek przy niedoczynności tarczycy) oraz algi słodkowodne – bogate w białko. Zawierają go kilkunastokrotnie więcej od mięsa!

Badania nad obydwoma grupami wykazały, że algi mają zdolność do gromadzenia obecnych w wodzie minerałów. Stanowią naturalne, łatwo przyswajalne źródło witamin, takich jak: prowitamina A, witaminy z grupy B, witaminy C, E i K oraz makroelementów, m. in. fosforu, sodu, magnezu, cynku, miedzi, potasu, żelaza i wapnia.

Jak działają algi na odchudzanie?

Największą sławą wśród różnych odmian alg cieszą się 2 z nich: spirulina i chlorella. To dwa glony, które uzupełniają swoje działanie, tworząc razem skuteczną broń przeciwko infekcjom.

1. Spirulina

Mikroskopijna spirulina jest algą morską o spiralnym kształcie. Dostarcza organizmowi mnóstwa składników: od pełnowartościowego białka, łatwo przyswajalnych witamin i mikroelementów, po kwas foliowy i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Spirulina to silny antyoksydant, pomaga oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn i wspomaga procesy trawienne. Obniża poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana jako wsparcie diety odchudzającej.

2. Chlorella

Chlorella jest słodkowodną algą, szczególnie popularną w Japonii. Swój intensywny kolor zawdzięcza rekordowej ilości chlorofilu. Chlorofil odpowiada za oczyszczenie jelit i wątroby, niszczy bakterie i przyspiesza gojenie się ran.

Chlorella jest źródłem wszystkich składników odpowiedzialnych za odtruwanie, dlatego powinni po nią sięgać zwłaszcza palacze i osoby będące w okresie rekonwalescencji.

Dowiedz się więcej:

na podstawie informacji prasowej Noble Health