POLECAMY

Słownik diety i fitnessu

IFBB

International Federation of Bodybuilders to Międzynarodowa Federacja Kulturystów, której siedziba znajduje się w Montrealu. IFBB została założona w 1946 r. przez braci Weider.


Założyciele Międzynarodowej Federacji Kulturystów – Ben i Joe Weider – działali początkowo na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Obecnie IFBB kieruje rozwojem kulturystyki na całym świecie i zrzesza około 200 państw (w tym Polskę od 1971 r.). Fakt ten świadczy o dużej popularności kulturystyki. W mistrzostwach świata mężczyzn bierze udział ponad 70 reprezentacji narodowych. Mistrzostwa kobiet również cieszą się dużym zainteresowaniem – uczestniczy w nich zwykle około 30 reprezentacji.

Jeden z założycieli Międzynarodowej Federacji Kulturystów – Joe Weider – był właścicielem pięciu magazynów o tematyce fitness i kulturystyki. Obecnie jest współwłaścicielem wytwórni odżywek, które mają swoje filie nie tylko w USA, ale również w Europie. Natomiast jego brat – Ben – jest prezydentem Międzynarodowej Federacji Sportowej.