POLECAMY

Wzdęcia i uczucie pełności w brzuchu – skąd wynika, jak temu zaradzić?

stazzja
napisał/a: stazzja 2014-05-29 16:25
Dziewczyny, często mam właśnie takie objawy. Z czego one mogą wynikać i jak im zaradzić? Podejrzewam, że jem nie to, co trzeba, ale nie wiem, w czym tkwi problem. Jem słodycze, nabiał, a oprócz tego same zdrowe rzeczy ;)
napisał/a: m-arta_1234 2014-05-29 18:29
To może być skutek zbyt dużej ilości węglowodanów prostych w diecie (np. słodycze), wzdęcia mogą być też wynikiem nietolerancji laktozy, która jest w mleku (produkty takie jak jogurty, kefiry powinny już być "bezpieczne". Czasem takie objawy powoduje także spożywanie pieczywa razowego (zwłaszcza żytniego), napojów gazowanych, dużej ilości cebuli, nasion roślin strączkowych, kalaforia, brokułów czy potraw ciężkostrawnych, np. smażonych.

Ponieważ przyczyn może być naprawdę wiele, najprościej byłoby prowadzić dzienniczek jedzenia i obserwować po jakich produktach masz te nieprzyjemne dolegliwości. Dzięki temu będziesz wiedziała, co powinnaś wyeliminować z diety :)
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-06-02 16:21
Może zjadasz za dużo węglowodanów albo powinnaś przejść na dietę bezglutenową? Nietolerancja tego składnika daje podobne objawy...