POLECAMY

Suplementy diety - pomagają czy szkodzą?

koniczynka4
napisał/a: koniczynka4 2014-02-03 21:44
Czy tak ostatnio wszędzie reklamowane suplementy diety pomagają wodchudzaniu, utrzymaniu równowagi w organizmie czy raczej tylko szkoda? A jeśli pomagają, który byście poleciły?
napisał/a: m-arta_1234 2014-02-04 12:37
Z mojego doświadczenia wynika, że to strata pieniędzy. Niestety nie znam nikogo (włącznie ze mną), komu udałoby się schudnąć dzięki takim suplementom...

Zdecydowanie lepiej zainwestować w karnet na siłownię, wizytę u dietetyka albo catering dietetyczny
eenax
napisał/a: eenax 2014-02-04 14:15
Suplement diety pomagają jeżeli używa się ich zgodnie z ich przeznaczeniem.

Wszelkie suplementy z etykietka "odchudzanie" są stworzone po to by uzupełniać braki witamin i minerałów podczas odchudzania. Ich zadaniem nie jest odchudzenie.

"Suplementy" które pomagają w odchudzaniu(nie odchudzają a pomagają):
wit D - ma działanie ogólne, odpowiada za dobre samopoczucie i witalność, energię
chrom - który poprawia metabolizm cukrów,
wapń - który odpowiada za wchłanianie tłuszczy
L-karnityna - działa tylko i wyłącznie podczas wysiłku fizycznego, poprawia zdolności wysiłkowe przez co można efektywniej ćwiczyć.
Redakcja
napisał/a: Redakcja 2014-02-05 16:00
Warto wiedzieć, że każde tabletki opatrzone słowem "suplement" nie muszą spełniać kryterium dotyczącego skuteczności w działaniu. Moim zdaniem - jeśli naprawdę chce się schudnąć - wystarczy siła naszej woli, aktywność fizyczna i racjonalne odżywianie. Suplementy jedynie mogą wspomóc naszą wiarę w sukces :)
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-02-05 16:55
Lepiej przejść na zdrową dietę i zacząć się ruszać! Niektóre z suplementów mogą być wręcz szkodliwe. A nawet jeśli nie zaszkodzą, to raczej nie przyczynią się do cudownego spadku wagi!