jedyny w domu ze zdrowym odżywianiem?!

napisał/a: domix232 2012-12-15 21:42
Witam!
Zwracam się do Was, bo mam pewien problem.
Mam 15 lat i mieszkam z rodziną w Anglii. Jak się domyślacie zazwyczaj jest tu tanie, niezdrowe i łatwe do przyrządzenia jedzenie.
Ja też w większości dni tak jem, ponieważ mama od zawsze tak gotowała, a mi to nie przeszkadzało - w końcu smaczne;)
Problem się zaczął, kiedy sylwetka zaczęła się wymykać z pod kontroli. Z natury byłem szczupłą i wysoką osobą, ale tutaj trudno o to zadbać. Postanowiłem więc przejść na jakąś dietę. Nie zależy mi na jakieś ostrej diecie-cud, ale po prostu dieta ze zdrowym odżywianiem.
I tu pojawia się problem. Samodzielny w gotowaniu i zakupach nie jestem, jak mówię, zajmowała się tym mama - chodzenie na łatwiznę.
I tu pytanie do was - jest jakaś normalna dieta, ZDROWA do której produkty można kupić w normalnym sklepie i bez żadnych skomplikowanych instrukcji?
Mam na mysli to, że nie chcę powiedzieć mamię, że przechodzę na jakąś dietę i od tej pory będzie musiała osobną lodówkę dla mnie kupować - oczywiście w przenoścni, albo gotować obiady na dwa fronty.
Wiem, że oczywiście idealnie się diety nie wmiesza w ich sposób odżywania.

Co myślicie? Co jej powiedzieć? I jaką prostą, niespomplikowaną, ZDROWĄ dietę polecacie?

PS. Cała rodzina nie pójdzie na to, żeby się każdy przstawiał na dietę, gdyż rodzice mają dość zabiegany tryb życia i ich odżywianie jest tym spowodowane.
Ale ze mną tak nie musi być;)