POLECAMY

Jaką dietę warto stosować na popękane naczynka?

napisał/a: Wiolu90 , 2014-08-06 22:50
Mam pytanie, (byłam u lekarza z powodu naczyń na nogach..) i ów doktor kazał zacząć stosować dietę. W sieci wyczytałam, że trzeba jeść określone produkty i w ogóle..., natomiast brak tam jakichkolwiek ułożonych diet (nie mam zbytnio czasu na szperaniu w niecie) . Czy mogę gdzieś znaleźć takie ułożone diety. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam ;)
eenax
napisał/a: eenax , 2014-08-07 13:48
Tu nie chodzi o konkretną dietę bo masz duże problemy zdrowotne i potrzebne jest konkretne odżywianie.

Tu chodzi o włączenie do swojej diety produktów które wpłyną na wzmocnienie naczynek. Nie ma znaczenie ich konkretne zestawienie z innymi produktami, nie ma znaczenia jedzenie konkretnych produktów o konkretnej porze itp. Chodzi po prostu o włączenie odpowiednich produktów do diety i wyeliminowanie tych szkodliwych.
napisał/a: m-arta_1234 , 2014-08-07 16:05
Przede wszystkim postaw na dużo produktów z witaminą C (pomaga wzmacniać ścianki naczyń krwionośnych). Jednak w przypadku naczynek dieta to za mało - koniecznie zacznij się więcej ruszać i, jeśli masz siedzącą pracę, pamiętaj żeby np. nie zakładać nogi na nogę!
abernaciak
napisał/a: abernaciak , 2014-08-07 17:01
Może warto skonsultować się z dietetykiem? Jedna wizyta to koszt ok. 100 zł, a dietetyk w trakcie jej trwania podpowie, jak układać samodzielnie jadłospis i jakie produkty powinny się w nim znaleźć. Moim zdaniem to najlepszy pomysł :) No i warto zacząć się ruszać :)