POLECAMY

Jak szybko przytyć?

mottylek
napisał/a: mottylek 2012-02-13 21:36
ostatnio mialam jelitowke i dopadla mnie niedowaga w zwiazku z tym mam pytanie co robic aby jak najszybciej odzyskac stracone kilogramy i pozbyc sie niedowagi
-
napisał/a: - 2012-02-13 22:23
Jedz regularnie. Jedz więcej, ale zdrowo (żeby nie obciążać organizmu). Najlepszym wyjściem będzie wizyta u dietetyka.
tuitam
napisał/a: tuitam 2012-02-18 01:40
Przede wszystkim musisz się uzbroić w cierpliwość. Każdy organizm, po infekcji, musi przejść okres rekonwalescencji. W ciągu kilku - kilkunastu dni, odbuduje się Twoja flora bakteryjna a co za tym idzie trawienie i wchłanianie składników pokarmowych będzie lepsze. Na razie powinnaś mieć dietę łatwostrawną. Potem trzeba jeść regularnie, pilnować pór posiłków, 5-6 posiłków dziennie a po każdym z nich, w miarę możliwości odpoczywać - "pół godzinki dla słoninki" :)))
Jeżeli jesteś osobą z natury bardzo szczupłą i chciałabyś przytyć warto poprosić o poradę dietetyka. W warunkach domowych możesz sobie jedynie policzyć mniej więcej zapotrzebowanie kaloryczne na podstawie kalkulatorów - kalkulatora podstawowej przemiany materii i kalkulatora całkowitej przemiany materii. Do wyniku całkowitej przemiany materii powinnaś dodać około 200-300 kcal. Ale to są dane tylko ORIENTACYJNE. Dietetyk wyliczy Ci dokładnie ile kalorii, białka, tłuszczu i węglowodanów powinnaś spożywać, z rozdziałem na poszczególne posiłki.
W aptekach są również dostępne suplementy dla osób z niedowagą, chorych. Są przeważnie w postaci proszku do rozpuszczania lub gotowych napojów (np. Nutridrink).