POLECAMY

Jak poradzić sobie ze złą cerą po siłowni?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-02-14 23:41
Ostatnio zaczęłam chodzić na siłownię, a przez nią pojawiają się na mojej cerze różne czerwone kropki. Krótko po ćwiczeniach mam takie kropki właśnie: ani pryszcze, ani nic bardziej zidentyfikowanego. Czy któraś z Was też tak miała? Co to jest i jak z tym walczyć?
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-02-17 11:03
Ja mam dokładnie to samo! Do tego skóra na twarzy strasznie mnie piecze... Myślę, że to wszystko wina toksyn, które podczas ćwiczeń uwalniamy wraz z potem. Mi te kropki schodzą przez noc, ale można im w tym pomóc. Osobiście, zawsze na siłownię chodzę z ręcznikiem, który nie jest szorstki, a miękki. Po ćwiczeniach, jeszcze na siłowni, natychmiast myję buzię mydłem i smaruję emolientem. Tylko taki krem przynosi mi ulgę.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-02-17 12:48
A może Twoja skóra tak reaguje na intensywne wydzielanie potu? W końcu sól może ją przecież podrażniać.

Myślę, że powinnaś jak najszybciej myć twarz dużą ilością wody, a potem smarować ją kremem łagodzącym podrażnienia.
nkosznik
napisał/a: nkosznik 2014-02-17 14:14
Myślę, że szybkie umycie buzi zaraz po treningu - jeszcze zanim pot zacznie na Tobie wysychać powinno pomóc. Może kup specjalny żel do skóry atopowej. Być może masz zwyczajnie bardzo delikatną skórę, a słony pot ją podrażnia...
elkachanelka
napisał/a: elkachanelka 2014-02-17 16:43
Nigdy nic takiego nie miałam ale wydaje mi się, że jeśli to treningu szybko dokładnie umyjesz buzię powinny zniknąć. Pot, brud mogą zatykać pory na twojej skórze i przez to pojawiają się właśnie takie kropeczki.