POLECAMY

Jak można szybko schudnąć po cesarce?

napisał/a: kamilajulka1 2013-01-14 22:59
hej mam pytanko jak można szybko zgubić kilogramy po cesarce
kella
napisał/a: kella 2013-01-14 23:25
Ja schudłam bardzo szybko. Około pół roku. A w ciuchy sprzed ciązy wchodziłam po 3 tygodniach. Dziś, 4 lata po cesarce, ważę mniej niż przed ciążą.
Ale nad utratą wagi musiałam nieco popracować. Robiłam dość forsowne spacery z wózkiem, ale oczywiscie w granicach rozsądku. Najczęściej by gdzieś dojść z dzieckiem wybierałam najtrudniejsze trasy. No i karmiłam piersią co pewnie też miało wpływ na utratę kilogramow. Pewnie też swoje zrobił stres po porodzie, bo moje dziecko po porodzie wiele tygodni spędziło w szpitalu.
eenax
napisał/a: eenax 2013-01-15 09:44
1. Na pewno karmienie piersią pozwala szybciej zrzucić zbędne kilogramy.

2. W miarę możliwości (bo rożnie się przechodzi połóg po cesarce) i sił długie szybkie i energiczne spacery z wózkiem.
Unikać jazdy samochodem czy autobusem jak można iść na piechotkę.

3. Zdrowo się odżywiać.
Jeść często niewielkie porcje (5-6 posiłków objętości garści a jak głód doskwiera w międzyczasie to chrupać marchewkę, pic dużo wody, ew. koktajl otrębowy) .
Ograniczyć słodkości i tłuszcze (zamiast słodyczy owoce zamiast tłuszczy zwierzęcych te roślinne).
Jeść głownie warzywa i chude mięso (węglowodany ograniczając ale z nich nie rezygnując np. makaron razowy, ryż brązowy, kasze).

UWAGA! Nie stosować żadnych drastycznych diet czy forsownych ćwiczeń. Organizm się zmieniał przez 9 miesięcy i tyle prawo ma wracać do swojego poprzedniego stanu (min. 6-9 miesięcy to taki rozsądny okres na powrót do figury bez uszczerbków na zdrowiu-zwłaszcza po cesarce).
Wszelkie szybkie powroty do wagi i wyglądu mogą być niezdrowe dla organizmu.

Powodzenia!!!
bozusia
napisał/a: bozusia 2013-01-15 10:47
nic na siłę i nic nie przyspieszaj
odżywiaj się racjonalnie, karm maluszka piersią ,spaceruj,
po naturalnym porodzie odczekałam przepisowe 6tyg i zaczęłam chodzić na fitnes ( męczyłam się , odstawałam od grupy, minął miesiąc i się unormowała)
też nadal próbuję zrzucić , ale już nie po ciąży , tylko po prostu teraz przybrałam ( jak niedźwiedź na zimę :)
-
napisał/a: - 2013-01-15 12:38
po pierwsze miałaś cesarke wieć spokojnie daj sie zagojic rana i daj sobie czasu by dojśc do siebie,myśle ze na odchudzanie przyjdzie czas,staraj się jeśc duzo owoców,jeśli możesz karm maluszka,duzo spaceruj z czasem waga zejdzie,duzo zalezy od genów jedni potrzebuja 5 miesiecy po porodzie by schudna drudzy 2 lata
Marthalla
napisał/a: Marthalla 2013-01-15 16:24
Ja po obu ciążach (zakończonych cc) schudłam bardzo szybko, robiąc "nic". Po pierwszej po 8 miesiącach ważyłam 12 kg mniej, niż przed ciążą! Teraz, 3 miesiące po porodzie, mam jeszcze 2 kg na plusie (czyli nieźle, moim zdaniem).
Wydaje mi się, że najwięcej robią hormony. Swoje robi też opieka nad dzieckiem: spacery, zabawa, noszenie itp. No i karmienie piersią.
Uważam, że tak naprawdę to wystarczy.