POLECAMY

Ile cukru dziennie potrzebuje człowiek?

bozusia
napisał/a: bozusia 2012-07-16 23:36
Dziewczyny ile tak naprawdę potrzebuję cukru? Kilka dni temu odstawiłam słodycze ( prawie - popełniłam kilka grzeszków:). Nie słodzę kawy , herbaty, nie pijam słodkich napoi ( jak już woda niegazowana z cytryna i miętą). Odczuwam łaknienie na słodkie, pomimo ,że jem owoce ( nektaryny , brzoskwinie ,arbuza, maliny , jabłka). Mam za mało cukru ,że mnie tak ciągnie na słodkie ,czy siada mi na psychę świadomość odcięcia od słodyczy ?
-
napisał/a: - 2012-07-17 00:04
Tak Cię ciągnie do słodkiego raczej moim zdaniem przez to, że nagle odcięłaś swojemu organizmowi dostęp czystego cukru...bo jednak fruktoza go nie zastąpi. Pozwól sobie czasem chociażby herbatkę z łyżeczką cukru wypić, zawsze to w pewnym stopniu zaspokoi Twoje zapotrzebowanie na cukier :)
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2012-07-17 00:12
wg badań organizm potzrebuje 3 dni na oczyszczenie się z soli i cukru, czyli ilość cukru którą spożywasz jest wystarczająca, sacharoza nie jest konieczna jeśłi żywisz mózg fruktozą oraz spożywasz węglowodany złożóne takie jak np pieczywo pełnoziarniste, cukier jest zawarty również w innych posiłkach (niekoniecznie słodkich) bo węglowodany odpowiadają za poziom insuliny we krwi.
co do soli to wystarczy na cały dzień 4g, czyli niecała łyżeczka (łyżeczka nie łyżka).
Także 3 dni delirki a potem będzie dobrze:))) bylebyś sie nie głodziła bo dziecko i mózg potzrebuje cukru!
primello
napisał/a: primello 2012-07-17 00:13
Ja mam tak samo i stwierdzilam ostatnio nawet, ze jest najzwyczajniej uzalezniona od wszelakich slodyczy a zwlaszcza czekolady. Do tego w stresie potrzebuje jej jeszcze wiecej!
Powinny byc odwyki takie jak dla alkoholikow :)

Do tego jem normalnie jak w ciazy i to slodkie wlasnie co w ciazy powodowalo spadek kilogramow a teraz jest odwrotnie :///