Dieta strukturalna - dieta odchudzająca

napisał/a: masertiger 2008-08-12 13:39
Doskonała dieta dla odchudzających się. Program oparty jest na specjalnie dobranych koktajlach, które dostarczają maksymalnie dużo składników odżywczych przy jak najmniejszej liczbie kalorii.

Dieta strukturalna stworzona przez dr Marka Bardadyna, oparta jest na bardzo prostej zasadzie Wszystkie zalecane w niej produkty zostały wyselekcjonowane według kryteriów minimalnej kaloryczności i maksymalnej zawartości witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Dieta dzięki minimalnej kaloryczności i maksymalnej wartości odżywczej wszystkich zalecanych w niej produktów, umożliwia realizację niezwykle skutecznych programów odchudzania.

JAK DZIAŁA DIETA STRUKTURALNA?

Jeśli tkanki twojego ciała otrzymają wszystkie niezbędne do odnawiania ich struktury składniki, to nie będziesz miał ochoty na jedzenie zbędnych kalorii. Dopóki brakuje, choć jednego pierwiastka twój system trawienny będzie aktywny i będzie zmuszał cię do jedzenia, aby zdobyć to, czego potrzebuje organizm. Jeśli w obfitym, ale niepełnowartościowym pożywieniu nadal nie będzie brakującego związku, nie poznasz wrażenia prawdziwej sytości bez względu na ilość zjedzonych kalorii. Zamiarem koktajli jest dostaczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Produkty zalecane w diecie strukturalnej zawierają naturalne substancje przyspieszające tempo przemiany materii. Następstwem lepszego metabolizmu jest trwałe unormowanie wagi ciała, przy czym odchudzanie nie wymaga wyrzeczeń i liczenia kalorii, a jedynie stosowania zalecanych, atrakcyjnych i różnorodnych produktów.

Dieta strukturalna doskonale sprawdza się podczas odchudzania, a jednocześnie jest zalecana w profilaktyce i leczeniu schorzeń cywilizacyjnych.

Kuracje z zastosowaniem naturalnych koktajli strukturalnych zapewniają gruntowne oczyszczenie organizmu, dobre efekty zdrowotne u osób z miażdżycą, podwyższonym poziomem cholesterolu, zwyrodnieniowymi stawów, cukrzycą, nadciśnieniem, osteoporozą, alergią, problemami dermatologicznymi, oraz zespołem przewlekłego zmęczenia.

Dzięki maksymalnym dawkom naturalnych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy produkty diety strukturalnej zapewniają prawidłowe tempo podstawowej przemiany materii.
W rezultacie nie występuje charakterystyczny dla większości diet odchudzających efekt jo-jo, a pozostanie na produktach strukturalnych również po zakończeniu kuracji umożliwia trwałe unormowanie masy ciała nawet bez ciągłego kontrolowania kaloryczności diety.

Wysoka skuteczność diety sprawiła, że odżywianie strukturalne znajduje coraz częściej zastosowanie w programach renomowanych sanatoriów i ośrodków SPA w kraju i zagranicą.Oto lista pokarmów najbardziej wartościowych dla współczesnego człowieka. Ich regularne spożywanie zapewnia wzmocnienie, regenerację i odmłodzenie organizmu oraz trwałą redukcję masy ciała.

Banany
Czarne jagody (borówki)
Czosnek
Herbata zielona
Jogurt
Maliny
Mleko sojowe
Morele
Morszczyn
Otręby pszenne
Pomarańcze
Sok pomidorowy
Siemie lniane
Truskawki
Wiśnie
Woda mineralna
Zarodki pszenne

PRZYKŁADOWE KOKTAJLE DIETY STRUKTURALNEJ

ZIELONY 150 kcal
POPRAWIAJĄCY PRZEMIANĘ MATERII, ODCHUDZAJĄCY

1.kefir lub jogurt naturalny 1,5 % tłuszczu - 200ml
2.½ małego dojrzałego avocado - 30g
3.łyżka stołowa soku z cytryny
4.łyżka siekanej zielonej pietruszki
5.łyżka otrąb owsianych
6.½ łyżeczki morszczynu

POMARAŃCZOWY 200 kcal
WZMACNIAJĄCY, UZUPEŁNIAJĄCY WITAMINY I MIKROELEMENTY

1.świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy - 250ml
2.pokrojona figa
3.suszona morela (wcześniej namoczona w wodzie lub soku jabłkowym)
4.łyżeczka siemienia lnianego
5.łyżeczka zarodków pszennych
6.łyżeczka drożdży piwnych

WIŚNIOWY 200 kcal
PRZECIWZMARSZCZKOWY, PRZYWRACAJĄCY GĘSTOŚĆ SKÓRZE,
INICJUJĄCY POWSTAWANIE KOLAGENU

1.mleko sojowe - 200ml
2.wiśnie - 100g
3.2 łyżeczki zarodków pszennych
4.łyżeczka melasy trzcinowej
5.½ łyżeczki skrzypu

CZEKOLADOWY 200 kcal
UZUPEŁNIAJĄCY MAGNEZ, WZMACNIAJĄCY UKŁAD NERWOWY.
ZALECENIA: STRES, DEPRESJA, WYTĘŻONY WYSIŁEK UMYSŁOWY

1.mleko sojowe lub ryżowe - 200ml
2.łyżeczka kakao
3.½ banana
4.łyżeczka płatków migdałowych
5.łyżeczka melasy trzcinowej
6.łyżeczka ziaren słonecznika
napisał/a: alien79 2010-01-31 11:17
Więcej na temat diet odchudzających na:

http://www.odchudzajace.org/diety_odchudzajace.html