Dieta czy ćwiczenia - co jest skuteczniejsze?

aniwey
napisał/a: aniwey 2014-02-13 15:37
Podobno nawet Ewa Chodakowska twierdzi, że ćwiczenia to tylko 30% sukcesu, a większe znaczenie ma zdrowe odżywianie ;) Czy tak rzeczywiście jest? Wiadomo, najlepsze połączenie to dieta + ćwiczenia, ale który z tych czynników ma większą "moc"?
HellNo_Kitty
napisał/a: HellNo_Kitty 2014-02-14 12:46
Naturalnie że jedno z drugim działa na zasadzie synergii, ale jeśli już musisz "wybierać"... stawiam na dietę. Zdrowe produkty wpływają pozytywnie nie tylko na wagę, ale przede wszystkim na każdy układ organizmu, każdy organ - ba! mają wpływ na poziomie KOMÓREK!
Same ćwiczenia owszem, poprawią kondycję, ale jeśli ktoś kto cwiczy zupełnie nie zwracałby uwagi na to, czym się żywi, szybko zabrakłoby mu choćby energii do ćwiczeń, a waga wcale by się nie zmniejszała. Nie mówiąc o rosnącym ryzyku różnych chorób - nie tylko cukrzycy, ale i raka.
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-02-14 15:23
A czy możesz polecić np. książkę z dobrymi przepisami, radami odnośnie zdrowego żywienia? :)

Nie znoszę zdrowej żywności, wolę już ćwiczyć, nie spotkałam jeszcze potrawy, która byłaby zdrowa i smaczna ;)
HellNo_Kitty
napisał/a: HellNo_Kitty 2014-02-14 18:57
No nie żartuj..? :D Naprawdę NIC zdrowego Ci nie smakuje?
A może zacznij od np. owocowych smoothie - zmiksowanych owoców bez żadnych dodatków - weź banana, garść truskawek, gruszkę, jakiś jeszcze inny ulubiony owoc i zmiksuj na gładko. To JEST zdrowe, a jednocześnie pyszne!

Oczywiście to tylko przykład - tak na szybko ;)

Z książek o żywieniu dla zdrowia polecam moją żywieniową "Biblię" - Gillian Mc Keith "JESTEŚ TYM CO JESZ". Czytając tę książkę rozdział po rozdziale, dowiesz się więcej o sobie, swoim stanie zdrowia, o tym dlaczego pewne produkty Ci szkodzą, które produkty Ci służą, jak je wybierać, przygotowywać... Będziesz zachwycona i pełna nowej energii!

Powiem Ci że ja kilka lat temu dzięki tej książce zmieniłam swoje życie o 180 stopni - na plus! :)
Lara5
napisał/a: Lara5 2014-02-15 16:00
aniwey - zdrowe nie znaczy nie dobre To jest naprawdę dobre wystarczy spróbować a się przekonasz
napisał/a: kasia_na 2014-02-15 16:04
Dzieci znajomych też NIC zdrowego nie zjedzą. Z warzyw i owoców tylko ziemniaki w postaci frytek.:(
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-02-18 11:14
Naprawdę nic mi nie smakuje - nie lubię owoców ani warzyw :( No może niektóre z owoców ;) Na dodatek jestem kuchennym nieborakiem i nie mam nawet blendera, żeby te owoce zmiksować. Jak widać, najwyższy czas się w niego zaopatrzyć :D

Dziękuję za rady, po książkę sięgnę :)
napisał/a: grape 2014-02-18 15:46
Dieta moim zdaniem jest skuteczniejsza, ale trzeba zmienić nawyki żywieniowe na zawsze. Dlatego duet idealny to dieta i ćwiczenia. Widzę po sobie, że tak jest znacznie skuteczniej i łatwiej, bo efekty są znacznie lepsze (widoczne mięśnie itp. ;)
napisał/a: milaipogodna 2014-02-18 17:13
Dieta to podstawa. Zacząć dzień od dobrego śniadanka, na przykład musli (Sante robi bezcukrowe i smaczne), później pilnować kalorii, do tego dokladamy trening i jest fajnie ;)
napisał/a: milaipogodna 2014-02-18 17:21
Wiem, że mogę wyjść na spamerkę, ale w mojej diecie mam też od nich skarby świata, m.in jagody goji. naprawdę czuję się lżej i lepiej
napisał/a: sylwuchafl 2014-02-19 22:54
Dlatego ja zdecydowałam sie na catering dietetyczny...leń jestem , mało czasu, zabieganie i kiedy jeszcze myśleć o zdrowym odżywianiu. Ćwiczę dla funu/sportu, odreagowania, ale jedzenie ma być przyjemnością na maxa. Zamawiam sobie jedzonko na oryginalne przepisy.pl - o wieli prościej zmienić nawyki żywieniowe.
napisał/a: Urbanblues 2014-02-28 17:27
Jeśli chcemy prowadzić naprawdę zdrowy tryb życia, nie można wybierać jednego albo drugiego - niezależnie od tego, że faktycznie każdy trener personalny powie, że dieta ma większy procentowy udział w drodze do sukcesu. Moim zdaniem oba te czynniki się nakręcają - widzisz, że trening jest bardziej efektywny, kiedy dobrze się odżywiasz i że Twoja przemiana materii działa lepiej, kiedy ćwiczysz. Ja dodatkowo pomogłam sobie suplementem 2Be Slim i osiągnęłam sukces.