POLECAMY

Czy znacie skuteczną i szybką dietę?

halszkaWu
napisał/a: halszkaWu 2014-07-24 16:11
Pod koniec września wyjeżdżam na wakacje do ciepłych krajów. Chciałabym do tego czasu schudnąć, ale niestety dopiero teraz się za to zabieram. Czy istnieje jakaś dieta, która zdrowo, ale szybko pozwoli mi zrzucić nawet nie kilogramy, ale trochę brzucha? :) Zamierzam też ćwiczyć specjalne ćwiczenia brzuchowe.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-07-24 18:25
Polecam przejście na dietę 1200 kcal lub na dietę oczyszczającą, poniżej podsyłam linki ;)
hime_sama
napisał/a: hime_sama 2014-07-26 20:13
Grunt to unikanie cukru(słodycze odpadają) stropów glukozowo-fruktozowych(znajdują się w dżemach i sokach) oraz systematyczne ćwiczenia(np. jedzenie na rowerze czy fitness).
eenax
napisał/a: eenax 2014-07-28 10:58
Wszelkie diety "cud" i ubogokaloryczne lub ubogo składnikowe z góry odradzam.

Dieta powinna być zdrowa i zbilansowana.

1. Na początek ustal ile musisz kilogramów zrzucić (należy pamiętać ze zdrowo chudnąc sie powinno nie więcej niż 1 kg na tydzień, a przy dużej nadwadze ok.1,5 do 2).

2. Chudniecie powinno być połączeniem diety i wysiłku fizycznego. Przy czym lepiej jest więcej tracić kalorii z ćwiczeń niz z ograniczenia jedzenia.

3. Jedzenie powinno być zdrowe i dobrze zbilansowane.
Najlepiej jeść: dużo warzyw surowych lub gotowanych na parze, pieczywo i produkty zbożowe z pełnego przemiału, produkty mleczne (jogurty, maślanka, serwatka, itp.) z niewielka zawartością tłuszczy (2-4%, 0% nie polecam), jajka, chude mięso (indyk, kurczak, królik, cielęcina), owoce (te mniej słodkie lub w rozsądnych ilościach), ryby (te akurat mogą być morskie i tłuste i najlepiej robione na parze lub pieczone).
Unikać: produktów smażonych, mies duszonych w sosach, fast foodów, kolorowych napoi, soków dosładzanych, konserw, alkoholu, ciast z maślanymi masami itp.

4. Ruch nie musi być intensywny ale powinno byc go sporo. Małe odległości starać sie zawsze pokonywać energicznym marszem, trochę większe pokonywać rowerem.
Oglądając TV tez starać sie to robić w ruchu: marsz w miejscu, podskoki, kręcenie hula hop (dobre zwłaszcza na brzuch).

5. Pić dużo czystej wody która oczyszcza organizm.