Czy zła dieta może mieć wpływ na pojawienie się trądziku u osoby dorosłej?

butterfly2
napisał/a: butterfly2 2014-11-13 14:18
Za kilka lat będę mieć 30. urodziny, a trądziku mam więcej niż w okresie dorastania. Tak się zastanawiam, czy napoje gazowane, słodycze w dużej ilości mogą mieć wpływ na ich powstawanie?
mwilczkowska
napisał/a: mwilczkowska 2014-11-13 15:52
Oczywiście, że tak! Słodycze, słone przekąski, wysoko przetworzona żywność, a w niektórych przypadkach nawet bardzo pikantne potrawy mogą potęgować trądzik. Postaraj się jeść więcej świeżych warzyw i owoców oraz pić dużo wody (nie tej smakowej, tylko zwykłej) lub słabych naparów zielonej i owocowej herbaty. Z pewnością poczujesz poprawę :)
napisał/a: ~mploszaj 2014-11-17 11:04
To jest kwestia przestawienia się, z czasem zaczniesz odczuwać różnicę nie tylko w wyglądzie, lecz także w samopoczuciu i wtedy już będziesz chciała jeść tylko zdrowe produkty, Nie ma co opychać się słodyczami, które wcale nie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu :)
eenax
napisał/a: eenax 2014-11-17 14:33
Jeżeli nie masz zaburzeń hormonalnych to pozostają 2 elementy mogące odpowiadać za zły stan skóry: zła pielęgnacja lub zła dieta.

Na stan cery a dokładnie pogorszenie beda wpływać:
-wszelkie produkty wysoko przetworzone: fast foody, dania gotowe, konserwy, serki topione, wafelki, białe pieczywo z polepszaczami, batoniki czy rzeczy smażone,
- produkty sztucznie kolorowane, aromatyzowane i konserwowane: wszelkie kolorowe serki, kolorowe żelki, cukierki, napoje, konserwy, zupki z kubka czy dotowe dania w słoikcha/kartonikach.kubeczkach/pudeleczkach
- słodycze wszelkiego rodzaju z duzą zawartością cukrów dodanych,
- ostre przyprawy (z tym ze akurat tu to działanie nie jest "negatywne" bo ostre przyprawy zmieniając niektóre mechanizmy organizmu np. zwiększenie potliwosci działają w sposób oczyszczający a organizm oczyszcza się tez przez skórę).

Im prostsza dieta i mniej przetworzona tym organizm mniej ma do oczyszczania i mniej się na skórze pojawi.
Czyli: pieczywo pełnoziarniste, jogurty naturalne, kefir, kwaśne mleko, jajka, kasze, ryż, warzywa surowe (jak najbardziej kolorowe) i na parze (ew. pieczone), owoce świeże, ryby, chude mięso (pieczone lub gotowane), woda, lekkie herbatki ziołowe (bratek, nagietek, rumianek, pokrzywa, skrzyp) lub rooibos, mniej soli a więcej przypraw.