POLECAMY

Czy warto zostać wegetarianką?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-02-10 21:50
Ostatnio oszalałam na punkcie zdrowego jedzenia. Czytam dużo pozytywnych opinii o wpływie wegetarianizmu na zdrowie. Czy tak rzeczywiście jest?
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-02-12 15:17
Osobiście wegetarianką nie jestem, ale bliska mi osoba jest na tej diecie od 30 lat. Choć naprawdę świetnie gotuje, zna się na tym i w ogóle podziwiam ją za wytrwałość, kilkukrotnie zdarzyło się, że wylądowała w szpitalu z powodu anemii. Dwukrotnie poroniła. Moje zdanie jest zatem takie: wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Nie lubisz mięsa? Jedz je raz w tygodniu. Ale nie wykluczaj go kompletnie z diety!
-
napisał/a: - 2014-02-12 16:41
Wegetarianizm to świetne rozwiązanie nie tylko ze względu na zdrowie, ale i ideologicznie. Warto jednak skorygować swoje plany z grupą krwi. Niektóre grupy krwi nie mogą się obejść bez mięsa, ale w końcu są zdrowsze zamienniki.

Trzymam kciuki!
eenax
napisał/a: eenax 2014-02-13 09:55
Przez kilka lat byłam bezmięsna ale nie wiem czy to się liczy bo ja wcinałam wtedy ryby i nabiał + jajka.

Obecnie do diety po za rybami dołączyłam mięso z indyka i wątróbkę.

Co do diety wegetariańskiej.
Owszem jest to zdrowa dieta i dobrze zbilansowana będzie w 100% zaspokajać potrzeby organizmu.
By być wegetarianinem trzeba naprawdę posiadać bardzo dobra wiedzę z zakresu odżywiania by sobie nie zaszkodzić. Bo nie wystarczy tylko wyeliminować mięso. Trzeba je bardzo rozsądnie zastąpić innymi produktami by uzupełniać te witaminy i minerały które w mięsie są zawarte.
elkachanelka
napisał/a: elkachanelka 2014-02-13 17:19
To prawda taki sposób jedzenia jest zdrowy. Może być jeszcze weganizm to styl życia, którego jedną z cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych.