POLECAMY

Czy warto uprawiać jogę?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-05-14 16:25
Czy któraś z Was uprawia jogę? Zastanawiam się, czy nie zacząć uczęszczać na zajęcia. Czy wywiera ona na Was jakiś terapeutyczny wpływ? Czy efekty są bardziej w psychice niż w ciele? Czy jednak na sylwetce też widać jej skutki? Z góry dziękuję za odpowiedź na wszystkie moje pytania ;)
napisał/a: m-arta_1234 2014-05-14 17:20
Joga ma pozytywny wpływ zarówno na psychikę (pozwala się wyciszyć i skupić na sobie), jak i na ciało (wysmukla sylwetkę i poprawia posturę ciała). Więc jeśli się wahasz - śmiało zapisz się na zajęcia. Zdecydowanie polecam, choć ja od jogi wolę jednak pilates :)
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-05-15 14:25
Joga jest doskonałym sposobem na relaks umysłu i ciała oraz rewelacyjnie wysmukla sylwetkę. Choć ćwiczenia są wykonywane powoli i de facto nie pocisz się, nawet nie wiesz jaki wysiłek jest to dla organizmu! Osobiście polecam, naprawdę nie bez powodu joga stała się taka popularna.
eenax
napisał/a: eenax 2014-05-19 10:00
Działanie jest chyba sprawą baaardzo indywidualną. Na mnie joga ma duże działanie fizyczne (pomaga przy często bolącym kręgosłupie) z psychicznym bywa rożnie (czasami się wyciszam a czasami mnie irytuje ten "bezruch".
Ale generalnie: zmniejsza u mnie problemy z kręgosłupem, jestem bardziej porozciągana-elastyczna i smuklejsza.