POLECAMY

Czy warto przejść na dietę orkiszową?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-09-08 15:15
Ostatnio spotkałam się z koleżanką, która specjalizuje się w odżywianiu za przykładem św. Hildegardy z Bingen. Uczona zalecała, żeby jeść orkisz - to główny punkt proponowanej przez niej diety.

Koleżanka miała się odezwać z konkretami, ale na razie milczy. Stąd moje pytanie: gdzie ja ten orkisz dostanę, w "normalnych" sklepach? Czy rzeczywiście jest taki zdrowy? Jakie są najsmaczniejsze przepisy z orkiszem w roli głównej?
napisał/a: m-arta_1234 2014-09-08 15:32
Mąkę orkiszową i produkty ją zawierające znajdziesz w większości supermarketów i chyba we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością.

A co do diety orkiszowej - ja nie jestem zwolennikiem żadnych diet opierających się o jeden rodzaj produktu. Postaw na dobrze zbilansowaną dietę opartą o różne produkty (w tym konkretnym przypadku np. żytnie, pszenne, owsiane, orkiszowe itd), a na pewno wyjdzie ci to na zdrowie!
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-09-08 15:34
Myślę że najlepiej zacząć od jedzenia chleba orkiszowego - możesz kupić go w piekarni lub upiec sama. Przepis znajdziesz w tym linku:
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-09-15 15:41
A ja uważam, że nie ma sensu przechodzić na taką monodietę. Oczywiście - pieczywo orkiszowe jest smaczne i zdrowe, ale najlepsza i najzdrowsza jest odpowiednio zbilansowana dieta, w której niczego nie brakuje!