Czy plastry odchudzające są skuteczne?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-08-04 17:33
Przyznam, że pierwszy raz słyszę o czymś takim, ale koleżanka kupiła na jakiejś zagranicznej stronie i teraz z niecierpliwością czeka na przesyłkę.

Trochę kosztowały... Czy któraś z Was je kiedyś miała? Jak oceniacie efekty?
-
napisał/a: - 2014-08-04 18:00
Niestety nie miałam z nimi do czynienia, ale możliwe, że skutecznie działają na zmniejszenie apetytu.

Życzę powodzenia w odchudzaniu!
eenax
napisał/a: eenax 2014-08-05 12:02
Jest to bardzo częste pytanie jakie jest mi zadawane (czasami przez osoby które uważam za bardzo oczytane i rozsądne).
I przeważnie zawsze takiej osobie odpowiadam (wiem ciut złośliwe i niegrzeczne): " Tak działają jak się je przyklei w odpowiednim miejscu".
Na dodatek mnożna takie plastry odchudzające nabyć za 3 złote w aptece i starczają na dłuuuugo. Wystarczy tylko zakleić nimi buzie jak się chce jeść to co nie powinno.

A tak już na poważnie.
Tycie jest spowodowane rożnymi czynnikami.
Moga to być czynniki:
- chorobowe - i chyba ich taki plasterek raczej nie zlikwiduje o ile nie jest specjalistycznym lekiem,
- hormonalne - i tu można to wyleczyć plasterkami :) np. i antykoncepcyjnymi
- społeczne (np. stres) - może i zadziałają dzięki efektowi "PLACEBO" jak się mocno uwierzy
- zbyt bierny tryb życia - nie sadze by plasterki zmuszały do ćwiczeń
- złego odżywiania (nieprawidłowe produkty i/lub jedzenie w nadmiarze) - się sadze by przyklejenie plastra nagle wpłynęło na działanie mózgu i świadomość wyboru zdrowej żywności (kto wynajdzie taki środek na 100% dostanie Nobla) lub zahamowały apetyt (od tego są bardzo silne środki wyłącznie na receptę i nie jest je łatwo dostać).
-
napisał/a: - 2014-08-05 16:11
Myślę, że gdyby ktoś wynalazł plastry, które rzeczywiście odchudzają już dawno pozbylibyśmy się problemu nadwagi i otyłości. Niestety nadal jedynym prawdziwym, skutecznym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów jest regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta.
mmachnicka
napisał/a: mmachnicka 2014-08-05 17:26
Nie miałam z nimi do czynienia, ale moim zdaniem są bardzo małe szanse na ich skuteczność. Tylko dieta i ćwiczenia są w stanie pomóc :)
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-08-06 12:58
Myślę, że niestety w tym przypadku nie można liczyć na zbyt dużą skuteczność. Ale powodzenia, może jednak się mylę :)
napisał/a: ~mploszaj 2014-08-06 12:59
Najlepszy sposób na schudnięcie to zmiana nawyków żywieniowych. Jeżeli te plastry byłyby skuteczne, to może tylko w tym, że hamują łaknienie na pewne produkty. Jest jednak duże zagrożenie, że po ich odstawieniu nadal będziesz odżywiać się nieprawidłowo, co spowoduje przyrost masy ciała. Warto świadomie i na stałe zmienić sposób odżywiania, wtedy na pewno nie będą Ci groziły wahania wagi.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-08-06 16:57
Osobiście nie wierzę ani w magiczne tabletki, ani w magiczne plastry. Moim zdaniem to pieniądze wyrzucone w błoto. Najlepiej w zamian za tego typu specyfiki zapisać się po prostu na siłownię!
napisał/a: koras 2014-08-08 12:44
jak dla mnie to jest to bardzo śmieszna metoda i jak w nią uwierzysz to pomoże a jak nie to nie ;)
napisał/a: jagoda91 2014-08-08 13:57
Witam,
Najlepszą metodą na zrzucenie zbędnych kilogramów jest aktywność fizyczna. Nic za nas tego nie zrobi dopóki same nie podejmiemy walki z nadwaga. Plastry i tabletki maja znikome działanie. Zauważ że na każdej ulotce przy takich właśnie preparatach pisze aby " dla lepszego efektu " dołączyć do kuracji dołączyć dietę u regularne ćwiczenia. A co za tym idzie plastry same w sobie nie usuwa nadmiaru tłuszczu. Ale może dać motywacje do zastosowania diety.