POLECAMY

Co zrobić ze skórą po odchudzaniu?

nawiaa
napisał/a: nawiaa 2014-12-01 12:03
Udało mi się schudnąć na brzuchu i skóra jest trochę zwiotczała. Czy są jakieś specjalne preparaty to skóry po odchudzaniu, a jeśli nie, to jaki kosmetyk najlepiej wybrać?
eenax
napisał/a: eenax 2014-12-01 13:23
Skórę trzeba teraz ujędrnić.

Najlepiej będzie zrobić to albo w gabinecie kosmetycznym (szybciej) albo w domu (wolniej i trochę wysiłku trzeba będzie włożyć).

1. Dieta: zdrowa skóra jest bardziej jędrna. Zdrowe odżywianie to lepsza kondycja skóry. Proponuje zadbać też o dobre nawilżenie organizmu (niegazowana woda zielona i czerwona herbata) i oczyszczenie z toksyn.
2. Ćwiczenia. Większość ćwiczeń na partie brzucha bada tez powodować jego wypłaszczenie i ujędrnienie. (ćwiczyć nie mniej niż 3 razy w tygodniu np. brzuszki proste, brzuszki skośne, niski rowerek i nożyce pionowe i poziome, kręcenie hula-hopem). Polecam pilates.
3. Preparaty. Polecam domowy peeling z fusów kawy (lub codzienny masaż pod prysznicem szorstką gąbką lub "szczotkowanie") a potem masaż z preparatem ujędrniającym. (Nałóż na dłonie kosmetyk ujędrniający, następnie masuj brzuch okrężnymi ruchami (kierunek zgodny z ruchem wskazówek zegara). Następnie delikatnie podszczypuj brzuch, aż się zaróżowi. I znóe masować okrężnymi ruchami j/w. Masujemy nie tylko centralną część brzucha, ale też boczki.)
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-12-01 13:39
Zamiast stawiać na kosmetyki polecam zapisać się na siłownię. Tylko trening na rzeźbę pomoże ci uelastycznić skórę. Naprawdę, zaufaj mi.
napisał/a: ~mploszaj 2014-12-01 16:05
Też stawiałabym na ruch. A jeśli kremy, to tylko po to, by wykonywać dzięki nim masaż. tak naprawdę żaden kosmetyk bez odpowiedniej dawki ruchu nic nie pomoże.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-12-11 15:39
Idź na siłownię i poradź się trenera. Tylko dzięki aktywności fizycznej możesz zniwelować ten problem!