Ból brzucha od orzechów włoskich?

Hannawodniak
napisał/a: Hannawodniak 2016-02-29 13:43
Ból brzucha od orzechów włoskich jest możliwy?
Tylko to jadłam innego niż zwykle, a tak boli, że masakra.
napisał/a: saraz 2016-03-01 10:12
Może poczytaj jak boli watroba objawy bo to może nie brzuch. Zresztą brzuch to pojęcie bardzo ogólne- może boleć wątroba, żołądek trzustka. Weź coś rozkurczowego jak masz w domu i poczytaj nieco. Ewentualnie lekarz.
AnnaSun
napisał/a: AnnaSun 2016-03-01 10:31
Jeśli chodzi o problem kłucia w brzuchu to nie sądzę, żeby to była sugerowana wątroba, bo ta z tego co mi wiadomo nie boli...
Natomiast sam ból od orzechów włoskich jest możliwy, jesli masz wrażliwy żołądek, albo inne tego rodzaju problemy.
No i jeszcze to, że czasem jemy coś przez lata i nic nam nie jest, a czasem uczuli nagle i już, ból gotowy.
napisał/a: jadwinia111 2016-03-03 11:45
Istnieje prawdopodobieństwo, że ból wystąpił, jako skutek zjedzenia orzechów włoskich. Orzechy są uważane za jedne z najczęściej uczulających pokarmów. Wiele osób ma problem po ich zjedzeniu i muszą tego unikać. Możliwe, że Ty też do nich należysz i ból brzucha, jaki wystąpił był alergią pokarmową. Objawy alergii pokarmowej rzadko pojawiają się przy pierwszym kontakcie z produktem, częściej dopiero po kilkakrotnym, kiedy wykształci się nadwrażliwość na dany alergen. Dlatego nawet, jeśli wcześniej jadłaś orzechy i nic Ci nie było to możliwe, że teraz alergia się uaktywniła.
napisał/a: meri-dia 2016-03-03 19:39
Orzechy są ciężkostrawne,do tego często można w orzechach znaleźć pleśń-może właśnie takiego zjadłaś albo za dużą ilość?
napisał/a: marysia8383 2016-03-16 11:58
Moim zdaniem to raczej nie od orzechów tylko coś masz z układem trawiennym. Taki objawy nie powinno się lekceważyć tylko wybrać do lekarza, który zajmuje się takimi przypadłościami. Jak jesteś z Warszawy to polecam przychodnię MediSpace http://medispace.pl/specjalizacje/gastroenterologia-gastrologia/ , gdzie wykonają Ci szereg podstawowych badań i do tego zaczną odpowiednio leczyć. Mają tam dobrych specjalistów, a więc będziesz zadowolona.
napisał/a: saraz 2016-03-21 17:42
Nie wiem czy to od orzechów, ale mi to wygląda na skurcz jelit. Właśnie w tedy występują bóle brzucha, naprzemiennie też zaparcia lub biegunki. Jeśli masz takie objawy to dla pewności idź do lekarza. Przypuszczalnie dostaniesz środki rozkurczowe, przeciwbólowe, może zalecenie zmiany diety.
aga-zela
napisał/a: aga-zela 2016-03-22 06:55
Hannawodniak napisal(a):Ból brzucha od orzechów włoskich jest możliwy?
Tylko to jadłam innego niż zwykle, a tak boli, że masakra.


Orzechy należy moczyć 6 godzin, by nie podrażniały żołądka. Może spróbuj.
fikusiowy
napisał/a: fikusiowy 2016-03-22 15:51
Orzechy są bardzo tłuste i ciężkostrawne. Część osób je moczy przed zjedzeniem kilka godzin, wtedy jest lepiej. Zawsze jest możliwość, że po prostu źle je tolerujesz, albo masz na nie nadwrażliwość. Albo te, które zjadłaś nie do końca były ok. Ja bym się nie przejmowała, ale jeśli będzie się powtarzał ten ból, to lepiej się przejść do lekarza :)
napisał/a: dracenka 2016-06-22 16:04
To nie musi wcale chodzić o ciężkostrawność pewnych pokarmów, może to być po prostu alergia pokarmowa. Wiele z nas nie zdaje sobie z niej sprawy, przyjmuje na co dzień pokarmy, których nie powinno przyjmować wcale, a pojawiające się dolegliwości przypisuje zupełnie czemu innemu. W takim przypadkach warto jednak wykonać chociażby takie badanie: http://www.genom.com.pl/badanie-poziomu-przeciwcial-igg.html. Alergie mają to do siebie, że czasami objawy pojawiają się dość późno po spożyciu alergenu. Badanie poziomu przeciwciał IgG pozwala wykryć nietolerancje pokarmowe takich produktów spożywczych, jak produkty mleczne, owoce, warzywa, ryby, mięso, jaja, orzechy oraz zboża (glutenowe i bezglutenowe).
napisał/a: elizane67 2016-06-24 14:00
A może to po prostu kolka nerkowa? Miałam kiedyś taki silny atak bólu brzucha i okazało się, że mam kamienie nerkowe. Lepiej idź do lekarza i to sprawdź. Dobrych specjalistów mają w klinice w http://kamica.emc-sa.pl/ - szybko i bezboleśnie usunęli mi kamienie metodą laserową.
napisał/a: izabebeauty 2016-06-26 18:45
Ból brzucha od orzechów jest często spotykanym zjawiskiem - też mi dokucza i neistety musiałam skończyć z orzechami