bikini fot. Adobe Stock

Płaski brzuch w bikini – zobacz, jak ćwiczyć

Zaraz jedziesz na wakacje i wstydzisz się wyglądu swojego brzucha? Bez paniki. Jeszcze zdążysz go wyćwiczyć, by był płaski jak deska.
/ 27.07.2018 13:32
bikini fot. Adobe Stock

Wystający brzuszek - można się go pozbyć!

Przyczyn wypukłości jest wiele. Począwszy od zbyt kalorycznej diety, przez „pamiątki” po ciąży, aż po stres. Zresztą i tak pewnie nie zastanawiasz się, co doprowadziło do nadmiaru tkanki tłuszczowej, lecz jakie będą tego skutki. Wygląda na to, że znów będziesz musiała założyć maskujący kostium kąpielowy, zamiast dumnie paradować w skąpym bikini

Nie tym razem! Mamy dla ciebie naprawdę skuteczny program modelowania brzucha. Składa się z zaledwie 3 ćwiczeń. Cały sekret polega na tym, by stopniowo zwiększać liczbę ich powtórzeń (patrz: „Trening w pigułce”).

Najlepsze efekty osiągniesz, ćwicząc codziennie. To całkiem realne. W pierwszym tygodniu trening zajmie ci tylko 6 minut dziennie, a w ostatnim nie więcej niż kwadrans. Na pewno możesz poświęcić tyle czasu, by za 4 tygodnie cieszyć się płaskim jak deska brzuszkiem i ponętnym wcięciem w talii. A więc do dzieła!

TRENING W PIGUŁCE:

Twój program powinien wyglądać następująco:
1 tydzień:
2 serie po 8 powtórzeń każdego ćwiczenia
2 tydzień:
3 serie po 8 powtórzeń
3 tydzień:
3 serie po 12 powtórzeń
4 tydzień:
3 serie po 16 powtórzeń

1. Połóż się na plecach i wyprostuj ręce za głową. Zrób wdech i napnij mięśnie w dole brzucha, jednocześnie unosząc ręce do pionu. Robiąc wydech, przesuń ręce przed siebie, przyciągnij brodę do piersi i usiądź. Następnie pochyl się tak, aby dłonie znalazły się nad stopami. Zrób wdech. Powoli wróć do pozycji leżącej, wypuszczając powietrze.

2. Uklęknij, rozłóż ręce na boki i przesuń wyprostowaną lewą nogę w bok. Napnij brzuch i zrób skłon w prawo. Prawą dłoń oprzyj na podłodze, a lewą „pociągnij” resztę ciała (lewa ręka przesuwa się za głowę, a noga idzie w górę). Wytrzymaj chwilę i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz w drugą stronę.

3. Połóż się na plecach i podłóż dłonie pod głowę (łokcie rozstawione na boki). Ugnij nogi tak, aby kolana znalazły się nad biodrami, a łydki były równoległe do podłogi. Napnij mięśnie brzucha, unieś głowę i barki. Przyciągnij prawy łokieć do lewego kolana, jednocześnie opuszczając wyprostowaną prawą nogę tuż nad podłogę. Następnie przyciągnij lewy łokieć do prawego kolana, opuszczając lewą nogę. To jest jedno powtórzenie.

Więcej patentów na płaski brzuch:5 najlepszych ćwiczeń na dolne partie brzucha. Dają spektakularne efekty!Minimum wysiłku, maksimum efektu. Zobacz najlepsze ćwiczenia na brzuch!Tego jeszcze nie było! Te ćwiczenia na brzuch pomogą wam schudnąć w zaledwie 7 dni