Ćwiczenia na brzuch - fitness team Polki.pl - Alicja Mazurkiewicz

Tyle czasu dziennie wystarczy, by ładnie zarysować mięśnie brzucha i spalić znienawidzoną przez wszystkie kobiety oponkę. Zobacz, jakie ćwiczenia na brzuch przynoszą najlepsze efekty!
Agata Bernaciak / 05.12.2016 05:16

Ćwiczenia na brzuch powinny być zawsze poprzedzone kilkuminutową rozgrzewką. Najlepszymi ćwiczeniami rozgrzewającymi kompleksowo całe ciało są skręty tułowia, ćwiczenia kardio (marsz, trucht, bieg, pajace), a także podskoki i delikatny stretching. Pamiętaj, że rozgrzewka pomoże ci uniknąć kontuzji i przygotuje ciało do zwiększonej aktywności fizycznej.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób ją przeprowadzić, obejrzyj nasz film. Na początku Alicja z Fitness team Polki.pl pokazuje, jak zrobić rozgrzewkę, a dopiero kolejnym etapem jest zestaw ćwiczeń na brzuch.

Trening wyszczuplająco-modelujący na brzuch krok po kroku: jakie ćwiczenia warto wykonywać?

Ćwiczeniami, które najlepiej rozwijają mięśnie brzucha są wszelkiego rodzaju skręty tułowia (rewelacyjnie rzeźbią mięśnie skośne brzucha), boczne skłony z uniesieniem nogi, a także... różne kombinacje brzuszków, które niestety większość kobiet źle wykonuje... (mowa o brzuszkach klasycznych, brzuszkach z uniesionymi nogami, szybkich spięciach mięśni itp.) .

Alicja pokazuje, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia na brzuch, ile powtórzeń robić i na co zwracać szczególną uwagę w trakcie treningu. Jak się okazuje, nie tempo, a technika ma tutaj decydujące znaczenie. Nieodpowiednio wykonywane ćwiczenia na brzuch mogą bowiem doprowadzić do urazów odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa lub mogą prowadzić do dokuczliwego bólu całych pleców.

Jesteś ciekawa, jak wygląda najlepszy trening zawierający w sobie ćwiczenia na brzuch? Zachęcamy do jego wykonania! Po prostu musisz tego spróbować!

Jak często powtarzać trening na brzuch?

W związku z tym, że trening ten nie jest zbyt długi, możesz robić go nawet nawet codziennie. Zanim jednak przystąpisz do działania, pamiętaj o rozgrzewce. Bez niej ani rusz! Mięśnie brzucha to ta grupa mięśniowa, która nie potrzebuje długiego czasu na regenerację. Dlatego nie martw się, że przesadzisz. W zasadzie jest to niemożliwe.

6 najczęściej popełnianych błędów w treningu mięśni brzucha

Jeśli zaś chcesz przyspieszyć proces modelowania sylwetki, odstaw słodycze, słodkie napoje i wysoko przetworzoną żywność. Wtedy nie tylko poczujesz się lepiej, ale skorzysta na tym również cała sylwetka. Przestaniesz cierpieć na wzdęcia i szybciej zauważysz efekty wykonywanych ćwiczeń na brzuch.

Do dzieła!

Trening przygotowała trenerka personalna Alicję Mazurkiewicz.

Filmy Polki.pl Team powstały we współpracy z klubem fitness tylko dla kobiet I love fitness.pl

Zobacz inne trening prowadzone przez Alicję Mazurkiewicz!