POLECAMY

Treningowe hity na płaski brzuch!

Jeśli chcesz mieć nie tylko płaski, ale i jędrny brzuch, skorzystaj z naszych ćwiczeń. Dzięki nim osiągniesz swój cel w ciągu miesiąca!
Treningowe hity na płaski brzuch! fot. Fotolia

O ćwiczeniach na płaski brzuch

Trening to bardzo ważna część walki o płaski brzuch. Dlatego co drugi dzień poświęć 10 minut na wzmocnienie mięśni. Proponujemy ćwiczenia pochodzące z najskuteczniejszego treningu spłaszczającego brzuch – pilatesu.

Plan ćwiczeń na płaski brzuch

Pierwsze 3 rób następująco:


  • tydzień 1 – jedna seria 20 powtórzeń
  • tydzień 2 – dwie serie po 20 powtórzeń
  • tydzień 3 (i następne) – trzy serie po 20 powtórzeń.
  • „Setkę" (ćwiczenie nr 4) wykonuj zawsze tak samo - według opisu

Takie połączenie diety i ćwiczeń na płaski brzuch sprawi, że po 3 tygodniach bez trudu zmieścisz się w spodnie o rozmiar mniejsze!

1. Brzuszki ze skrętem

Połóż się na plecach, oprzyj dłonie za głową. Napnij mięśnie brzucha i unieś proste nogi pod kątem 45 stopni (pozycja wyjściowa). Unieś tułów i ugnij prawą nogę, zbliżając kolano do lewego łokcia. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie ugnij lewą nogę i zbliż kolano do prawego łokcia. Wykonaj ćwiczenie 20 razy (raz w jedną, raz w drugą stronę).


2. Unoszenie bioder

Połóż się na plecach, ugnij kolana i oprzyj stopy na podłodze. Unieś biodra tak, aby tułów i uda utworzyły linię prostą. Unieś ugiętą prawą nogę i wyprostuj ją pionowo. Wytrzymaj chwilę i opuść nogę na podłogę. Powtórz lewą nogą. Opuść biodra na podłogę. Powtórz całość jeszcze 19 razy.

3. Kołyska

Usiądź na podłodze, ugnij nogi i oprzyj palce stóp o podłogę, obejmij nogi rękami (pozycja wyjściowa). I odepchnij się palcami stóp tak, aby przetoczyć się na plecy i unieść biodra na wysokość kilku centymetrów. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz jeszcze 19 razy.

4. „Setka”

Leżąc na plecach, unieś ugięte nogi tak, aby łydki były równolegle do podłogi. Zrób wydech, napnij mięśnie brzucha i unieś tułów. Robiąc wydech, policz do pięciu i wykonaj 5 „pulsujących" ruchów dłońmi w górę i w dół. Następnie ponownie policz do pięciu i zrób 5 pulsujących ruchów dłońmi w górę i w dół. Powtarzaj wdechy, wydechy i "pulsowanie", aż doliczysz do 100.

Dowiedz się więcej o tym, jak uzyskać płaski brzuch:


napisane na podstawie tekstu zamieszczonego w magazynie Vita
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)