POLECAMY

Brzuch płaski i jędrny

Prezentowane ćwiczenia przydadzą się wszystkim, zwłaszcza zaś kobietom, które niedawno urodziły dziecko.
Brzuch płaski i jędrny
Od kilku miesięcy ćwiczę "brzuszki”. Mój brzuch nie jest już miękki i wiotki jak kiedyś, ale wciąż nie tak płaski, jak powinien. Czy to znaczy, że coś robię źle?
Zapewne tak. Błąd popełniany najczęściej, to popychanie głowy dłońmi. Pamiętaj – tułów w górę mają ciągnąć mięśnie brzucha, nie ręce! Równie prawdopodobne jest jednak, że wszystko robisz dobrze, a problem tkwi w czym innym. Zwykłe "brzuszki” wzmacniają tylko mięśnie proste, znajdujące się pośrodku brzucha. Tymczasem, aby pozbyć się wypukłości w dolnej jego części, trzeba ćwiczyć mięśnie skośne brzucha oraz położone głębiej pod skórą. Dopiero wówczas wszystkie te mięśnie utworzą naturalny gorset wyszczuplający sylwetkę. Prezentowane dziś ćwiczenia skupiają się na obszarze poniżej pępka i modelują cały tułów. Przydadzą się zwłaszcza paniom, które niedawno urodziły dziecko.

Jak należy ćwiczyć
Trenuj 2–3 razy w tygodniu. Początkowo wykonuj każde ćwiczenie dwa razy po 30 sekund, ale wydłużaj ten czas w miarę nabierania sił. Ćwicz jak najwolniej. Kontroluj ruchy: tułów powinien być nieruchomy, a mięśnie brzucha – napięte.

1. Nożyce z uniesioną głową
1. Połóż się na plecach. Wsuń dłonie pod głowę. Ugnij kolana, stopy oprzyj na podłodze. Napnij mięśnie brzucha i – w czasie wydechu – unieś nogi tak, by łydki były równoległe do podłogi.
2. Podnieś głowę i ramiona. Wyprostuj lewą nogę, przyciągnij prawe kolano do tułowia, dotykając lewym łokciem do prawego kolana. Nie popychaj rękami głowy! Wytrzymaj chwilę.
Wyprostuj prawą nogę, zginając lewe kolano i przysuwając do niego prawy łokieć. Powtarzaj to ćwiczenie naprzemiennie przez 30 sekund.

2. "Deska" z opuszczaniem kolana
1. Zrób klęk podparty. Dłonie powinny się znajdować dokładnie pod barkami. Wyprostuj nogi, opierając ciało tylko na dłoniach i palcach stóp. Nogi, tułów i głowa muszą utworzyć linię prostą. Nie wyginaj grzbietu! Napnij mięśnie brzucha.
2. Powoli opuszczaj prawe kolano, dotknij nim podłogi. Wytrzymaj chwilę i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to samo lewą nogą. Podczas wykonywania ćwiczenia tułów powinien być nieruchomy. Nie wyginaj grzbietu i nie usztywniaj łokci.
Wersja trudniejsza: oprzyj się na palcach stóp i przedramionach (łokcie dokładnie pod barkami, dłonie złączone). Nogi, tułów i głowa powinny utworzyć linię prostą. Wytrzymaj
jak najdłużej w tej pozycji. Oddychaj powoli.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (54)
/6 lat temu
ło
/6 lat temu
Nie mam pojecia czy rzeczywiscie ćwiczenia sa tutaj najlepszym rozwiazaniem, zwłaszcza ze trzeba też byc konsekwentną i je powtarzac. Ja zdecydwoałam sie jednak na zabieg stretchcare, który w widoczny sposób bardzo ujędrnił skóre na brzuchu i na szczescie nie mam flaczka.
/9 lat temu
nie wiem jak wlasciwie cwiczyc rano wieczorem po jedzeniu przed jedzeniem czy to ma jakies znaczenie
POKAŻ KOMENTARZE (51)