POLECAMY

Zatrzymywanie wody w organizmie

Zażywam antykoncepcję hormonalną (pigułki) i czuję, że zatrzymuje mi się woda. Objawia mi się to spuchniętymi łydkami, palcami u rąk, w ogóle ciało jest strasznie obrzmiałe. Źle się z tym czuję, wydaje mi się, że jestem cała spuchnięta, gruba, czuję się przez to, jak słonica.
Zatrzymywanie wody w organizmie

Zażywam antykoncepcję hormonalną (pigułki) i czuję, że zatrzymuje mi się woda. Objawia mi się to spuchniętymi łydkami, palcami u rąk, w ogóle ciało jest strasznie obrzmiałe. Źle się z tym czuję, wydaje mi się, że jestem cała spuchnięta, gruba, czuję się przez to, jak słonica. Już piłam rano po przebudzeniu szklankę wody z octem jabłkowym i nic mi to nie pomogło. Proszę, niech mi Pani coś doradzi, już nie wiem, co mam robić.
Marcelina
Przede wszystkim poleciłabym Ci wizytę u Twojego ginekologa. Przedstaw mu swój problem i wspólnie zadecydujcie czy może nie należałoby zmienić tabletek, które zażywasz na bardziej odpowiednie dla Ciebie.

W zmniejszeniu obrzęków wskazane byłoby ograniczenie spożycia sodu, który dodatkowo zatrzymuje wodę w organizmie. Postaraj się nie dosalać potraw, wyklucz z diety przyprawy typu vegeta, gotowe dania w słoikach, torebkach, konserwy, wędliny. Spożywaj za to więcej potasu (świeże warzywa, owoce), który reguluje gospodarkę wodną. Paradoksalnie, aby pozbyć się nadmiaru wody, sięgnij po… wodę mineralną niskosodową (organizm broniąc się przed niedostateczną ilością dostarczanych płynów, zatrzymuje ich nadmiar w przestrzeniach pozakomórkowych, czego konsekwencją są obrzęki).

Warto sięgnąć również po mieszanki naturalnych ziół, które działając moczopędnie, pozwolą Ci pozbyć się nagromadzonej wody. Zaliczamy do nich m.in. napar z czarnego bzu, pokrzywy, brzozy czy fiołka trójbarwnego. Zwiększ w swojej diecie także ilość produktów takich jak: natka pietruszki, seler, arbuz, truskawki czy różnego rodzaju ziarna (gł. sezamu), a dzień zaczynaj od szklanki wody z cytryną, która jest sprawdzonym środkiem moczopędnym. Jeżeli zaś chodzi o ocet jabłkowy, to znajduje on głównie zastosowanie w walce z nadwagą, poprzez wspomaganie trawienia tłuszczów i węglowodanów, nie udowodniono jednak aby działał moczopędnie.

Pozdrawiam serdecznie
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/3 lata temu
Zatrzymywanie wody w organizmie jest zmorą osób utrzymujących odpowiedni wagę...
/8 lat temu
Ja mam odwrotny problem.Co wypiję to wysikam.Mam strasznie wysuszoną skórę
/3 lata temu
A ile wody mineralnej niegazowanej udaje się wypić w ciągu dnia?
POKAŻ KOMENTARZE (4)