Zalety odchudzania we dwójkę

Podobno w grupie czujemy się silniejsi i nawet... kuracja odchudzająca może okazać się do zniesienia. Jak pokazują badania opinii publicznej ludzie odchudzający się samotnie znacznie częściej poddają się i nie wypełniają swoich postanowień. Przyda ci się zatem wytrwały kompan, który pomoże osiągnąć wymarzony cel, czyli schudnąć tak, by nie było to dla was katorgą.
/ 26.06.2013 11:53

Odchudzanie

Pomysł na odchudzanie zwykle pojawia się kilka razy do roku, najczęściej przy okazji postanowień noworocznych i tuz przed wakacjami, kiedy chcemy pięknie prezentować swoje ciało na plaży. Nie jest jednak łatwo zrezygnować z tego, co lubimy, zmienić nawyki żywieniowe i do tego znaleźć czas i energię, by po ciężkim dniu pracy pójść na siłownię. Zdarza się, że po kilku dniach tracimy motywację do działania i szybko zniechęcamy się, jeszcze zanim zobaczymy pierwsze efekty. Podobno początki są najtrudniejsze, dlatego warto znaleźć towarzysza swoich działań, który ma taki sam cel i pomoże nam oraz sobie wytrwać do końca i zmienić styl życia na zdrowszy.

Razem łatwiej!

Odchudzanie zespołowe ma bardzo wiele plusów. Przede wszystkim możecie wzajemnie się motywować. Motywacja jest najważniejszym elementem naszej walki o zdrowie i szczupłą sylwetkę, bez niej nie jesteśmy w stanie praktycznie niczego zdziałać. Zwykle przez kilka pierwszych dni jesteśmy zmobilizowani do pracy nad sobą, ale euforia szybko mija i popadamy w zniechęcenie. Wtedy druga osoba może nas wspierać rozmową i dodatkową motywacją. Przecież nie możemy się poddać, kiedy koleżanka ciągle wytrwale dąży do celu! Często bywa tak, że nie chcemy okazać się słabsi więc zaciskamy zęby i nie poddajemy się brnąc do przodu.

Zobacz także: Ile kilogramów mogę schudnąć w ciągu miesiąca?

Koniecznym elementem odchudzania jest aktywność fizyczna. Dzięki niej spalamy tkankę tłuszczową, przyspieszamy pracę metabolizmu i sprawiamy, że nasze ciało jest jędrne i elastyczne. Brzmi bardzo zachęcająco, ale będąc w ciągłym biegu czasami trudno jest znaleźć wystarczającą ilość czasu na ćwiczenia. Prawda jest taka, że nie musimy katować się godzinami na siłowni. Eksperci w dziedzinie sportu i fitnessu polecają krótsze, ale regularne treningi. Samemu nie łatwo jest się zmobilizować, ale druga osoba zawsze może zachęcić nas do tego, by wstać pół godziny wcześniej i udać się na jogging do parku. Wspólnie możecie pojeździć na rowerach, czy pójść na wieczorny pilates. Będąc dla siebie natchnieniem i podporą osiągniecie znacznie więcej.

Dzielcie się pomysłami

Co dwie głowy to nie jedna, dlatego kolejnym plusem odchudzania  w grupie jest dzielenie się ciekawymi przepisami kulinarnymi. Wspólne inspiracje mogą zaowocować ciekawymi, smacznymi i dietetycznymi potrawami. Wieczorne seanse filmowe i babskie wieczory nie muszą wcale obfitować w chipsy, słone orzeszki i coca–colę. Razem można przyrządzić zdrowe smakołyki z owoców i warzyw. Mając pod ręką pyszne i pięknie wyglądające dania przestaniecie myśleć o niezdrowym jedzeniu na wynos, które nie jest sprzymierzeńcem żadnej diety. Jeśli któregoś dnia najdzie cię nieodparta ochota na coś, co nie znajduję się na liście produktów dozwolonych zadzwoń do przyjaciółki - pomoże wrócić ci na właściwy tor.

Odchudzając się samotnie możemy stać się znudzeni i w konsekwencji bezsilni wobec pokus. Zaleca się znalezienie kogoś do wspólnej walki, z kim będziemy mogli cieszyć się efektami, dzielić radami i nieustannie motywować. Samotnie możemy nic nie zdziałać, za to zespołowo prawdopodobnie dotrzemy do celu.

Zobacz także: Sposoby na trwałą utratę wagi