Z cyklu: bądź fit tego lata - Piękne i zgrabne nogi

Według magazynu "Life & Style" najseksowniejsze nogi posiada Eva Longoria. W pierwszej piątce znalazła się również Paris Hilton, Cameron Diaz oraz Beyonce Knowles. Nogi zwłaszcza latem, gdy nosimy coraz krótsze sodniczki, mają ogromne znaczenie. Tak więc czas popracować nad nimi by stały się gładkie, zgrabne, lekko opalone i jędrne.
/ 06.05.2008 10:31
Według magazynu "Life & Style" najseksowniejsze nogi posiada Eva Longoria. W pierwszej piątce znalazła się również Paris Hilton, Cameron Diaz oraz Beyonce Knowles. Nogi zwłaszcza latem, gdy nosimy coraz krótsze sodniczki, mają ogromne znaczenie. Tak więc czas popracować nad nimi by stały się gładkie, zgrabne, lekko opalone i jędrne.

Na początku czas obejrzeć nasze nogi. Zastanowić się co warto w nich zmienić, co oprawić a co uwypuklić. Główne przyczyny nieatrakcyjnych nóg to przede wszystkim pojawiający się na udach celluit, pęknięte naczynka i opuchnięcia. Jak z tym walczyć? Przede wszystkim skrócić siedzenie za biurkiem, ograniczyć słodycze. Postawić na ruch. Z cyklu: bądź fit tego lata - Piękne i zgrabne nogi

Kusząco jędrne nogi

Aby nasze nogi były smukłe i ponętne warto wprowadzić większą ilość ruchu do naszego codziennego kalendarza. Bowiem właśnie ruch zwalcza cellulitis i ładnie rzeźbi mięśnie nóg. Szczególnie polecana jest jazda na rowerze. Krótkie sprinty lub jazda pod górę pomagają wyrobić sobie mięsnie. Aby usprawnić mięśnie i zadbać o odpowiednie krążenie krwi należy dwa razy w tygodniu pływać stylem klasycznym czyli wszystkim dobrze znaną żabką. Podczas pływania żabie ruchy oddziaływają na trudne do tonizowania wewnętrzne i zewnętrzne partie ud.

Codzienna gimnastyka

Jeśli nie masz dużo czasu na intensywny sport wykorzystaj domowe sposoby na korektę ud i łydek. Jeżeli masz pracę stojącą, od czasu do czasu napinaj mięśnie łydek i wspinaj się na palce. Jeżeli siedzisz długi czas za biurkiem, unikaj zakładania nogi na nogę. Podczas powrotu do domu samochodem zdejmij buty i opuść obciskające podkolanówki.
Codzienne rano lub wieczorem przygotuj 30 minut na ćwiczenia, które możesz wykonać w domu lub w ogrodzie. Ich systematyczne stosowanie wzmocni i zwiększy giętkość nóg, a także poprawi równowagę i koordynacje ruchową. Marsz z wysokim unoszeniem kolan wzmacnia nogi, dając im zaprawę wspinaczkową. Krok paradny wzmacnia okolice kolan, znakomicie ujędrnia dolne części ud. Kopanie się w pośladki pomaga utrzymać ścięgna w zdrowiu, kształtuje tylne części ud. Skakanka działa na łydki i mięśnie czterogłowe, dodaje krokom sprężystości.

Gładkie nogi

Idealne gładkie nogi to marzenie każdej kobiety. Jednak w naturze to niespotykane zjawisko. Systematyczne wykonywanie zabiegów kosmetycznych pomoże nam uzyskać idealną gładkość. Wystarczy szczególnie zwrócić uwagę na te preparaty, które usprawniają krążenie krwi i limfy, działają przeciwobrzękowo i przyśpieszają metabolizm. Zacznij jednak najpierw od peelingu, który złuszczy martwy naskórek i wygładzi skórę. Dzięki niemu odzyska ona ładniejszy kolor. Po peelingu pora na balsam odżywczy, do kolan zalecane jest używanie kremów zmiękczających. Doskonale poradzą sobie z wszelkimi zgrubieniami. Warto zainwestować w masaże nóg, które są najlepsze w przypadku zwalczania cellulitusu oraz polecane przy problemach z pękającymi naczynkami. Masaż pobudza układ limfatyczny, co usuwa napięcie, ociężałość i obrzęki nóg. Po takim seansie czujesz, jak Twoje nogi są lekkie, smuklejsze, a skóra gładka i uspokojona.

Piękny kolor bez pękających naczynek

Często kobiety wstydzą się swoich nóg, zasłaniają je długimi sukienkami lub noszą spodnie z powodu pękających naczynek. Często są one uwarunkowane genetycznie. Jednak można i temu zapobiec na przykład przy użycia lasera, poddając się mikrokoagulacji i skleroterapii. Natomiast gdy pękające żyłki to efekt naszego stylu życia, warto go zmienić. Odpowiednia dieta, bogata w rozmaite owoce i warzywa pozytywnie wpływa na nasz układ. Ograniczamy nadmierne wystawianie nóg na słońce. W zamian za to możemy stosować najlepszej jakości kremy samoopalizujące by piękny kolor pozostał przez całe lato. Ratunkiem dla pękających naczynek jest także troska o relaks naszych nóg, dlatego odpoczywajmy z nogami uniesionymi do góry.

Ruch, dieta i relaks naszych nóg a już wkrótce będziemy mogły wyciągnąć z szafy spódniczki mini, które ponownie zdominowały letnie pokazy mody, w tym roku w wersji super sport.

Agnieszka Pyrzanowska