POLECAMY

Oczyszcza organizm i dostarcza niezbędnych składników – poznaj moc zielonego jęczmienia!

Moc roślin znana i wykorzystywana jest od niepamiętnych czasów. Zadbaj o swój organizm i dostarcz mu tego, co najlepsze dzięki tej jednej roślinie – to zielony jęczmień!
Wioletta Górecka / 7 miesięcy temu
Oczyszcza organizm i dostarcza niezbędnych składników – poznaj moc zielonego jęczmienia! fot. Adobe Stock

Zachowanie zdrowia i pięknej sylwetki to priorytet dla większości kobiet. Zdrowe odżywianie, odpowiednia dawka ruchu każdego dnia, a także higiena snu i codziennego życia to podstawa do tego, by przez długi czas cieszyć się nienaganną figurą oraz energią. Lekkostrawna, nietucząca dieta to najważniejsze paliwo dla organizmu, które można „podkręcić” odpowiednimi dodatkami. Jednym z nich jest zielony jęczmień: bardzo popularny dodatek do napojów, smoothie czy zup. Czemu zawdzięcza swoją popularność?

Zielony jęczmień – drogocenny od stuleci

Młody, zielony jęczmień znany był już przed wieloma laty w Babilonie, gdzie ceniony był ze względu na swoje lecznicze działanie. Zdrowotne właściwości tej rośliny sprawiły, że była ona nawet stosowana jako powszechna waluta. Obecnie chętnie powraca się do dawnych, naturalnych metod wzmacniania, oczyszczania i uzdrawiania organizmu. Wśród rozmaitych roślin wykorzystywanych w tych celach, zielony jęczmień osiąga bardzo wysokie noty. Co zalicza się do zdrowotnych właściwości młodego jęczmienia, które przyniosły mu taką popularność?

Właściwości zielonego jęczmienia

Młody, zielony jęczmień wykazuje przede wszystkim działanie skutecznie oczyszczające organizm, dzięki czemu przyczynia się także do utraty zbędnych kilogramów. Co istotne, ta roślina zawiera mnóstwo witamin i mikroelementów, które uzupełniają niedobory w organizmie. Jęczmień wykazuje również działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe, dzięki czemu jego stosowanie znacznie wspomaga skuteczne rozprawienie się ze stanami zapalnymi, a także zmianami skórnymi.

Jak można wykorzystać zielony jęczmień?

Dobroczynne właściwości zielonego jęczmienia można wykorzystać na kilka sposobów. W aptekach a także większych sklepach spożywczych dostępny jest w postaci suplementu diety – samodzielnie lub w towarzystwie innych roślin, w formie tabletek lub kapsułek. Warto jednak sięgnąć po jak najmniej przetworzoną formę: równie często jęczmień dostępny jest w sproszkowanej formie: wówczas dodaje się go w ilości 1-2 łyżeczek do napojów, koktajli, zup i innych potraw. To bardzo prosty, a jednocześnie wartościowy i skuteczny sposób na oczyszczenie i wzmocnienie swojego organizmu.

Zobacz także: 

Dlaczego warto spożywać młody jęczmień?
Czujesz się ciągle znużona? Oczyść organizm z toksyn!
Skuteczne oczyszczanie organizmu - wprowadź 8 prostych zasad i ciesz się zdrowiem i piękną figurą!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/6 miesięcy temu
Ja wyciskam sok z zielonego jęczmienia w mojej wyciskarce ronic i dodaję go do różnych kombinacji sokowych i rzeczywiście czuję się o niebo lepiej :)
/7 miesięcy temu
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA IGORTRENERONLINE PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
/7 miesięcy temu
Regularnie spożywam ielony jęczmień i inne tzw.super foods. teraz dodatkowo mam zamiar zrobić sobie przed wiosną detoks Neera. Słyszałam same dobre opinie. Ciekawe czy sprawdzi się u mnie :)
POKAŻ KOMENTARZE (3)