Wczasy odchudzające - przegląd ofert na wrzesień 2013r.

Jeśli twoim celem jest wyszczuplenie sylwetki, poprawa nastroju i kondycji, to tegoroczny urlop spędź na wczasach odchudzających. Kiedy trudno zmotywować się do ćwiczeń w pojedynkę, warto wybrać zajęcia grupowe. Przedstawiamy wybrane oferty turnusów wczasów odchudzających w Polsce we wrześniu 2013r.
/ 03.07.2013 12:22

Plaża

Villa Carpatia

Miejsce: Villa Carpatia, Żołynia

Turnusy: 14 dni

Terminy: 07.09 - 21.09; 21.09 - 05.10

Oferta: Villa Carpatia oferuje trzy diety do wyboru : warzywno–owocową, bezglutenową, makrobiotyczną. Wszystkie posiłki przygotowywane są tuż przed podaniem, bez użycia konserwantów, a wykorzystywane warzywa i owoce są zawsze świeże i pochodzą od lokalnych dostawców. Jedną z opcji do wyboru jest także głodówka lecznicza. Osoby decydujące się na taką kurację muszą pojawić się z aktualnymi wynikami badań. Celem turnusów rehabilitacyjnych w Villa Carpatia jest odnowa oraz oczyszczenie organizmu w czym pomóc mają zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu oraz w sali gimnastycznej. Kuracjusze spędzają czas na spacerach, marszach, wycieczkach rowerowych i innego rodzaju ćwiczeniach. Trenerzy uczą nordic walkingu oraz ćwiczeń wzmacniających kręgosłup. Ośrodek oferuje także dwa rodzaje sauny: suchą i mokrą. Sauna jest świetnym sposobem na oczyszczanie organizmu z toksyn, niweluje bóle mięśni, które mogą pojawić się po ćwiczeniach. Dla chętnych jest możliwość korzystania z jaskini solnej, będącej naturalnym odpowiednikiem inhalatora.

Zobacz także: Jak rozpocząć odchudzanie?

Altona

Miejsce: Altona, Władysławowo

Turnusy: 14 dni; możliwe są turnusy krótsze lub dłuższe

Terminy: 10.09 - 23.09

Cena: 14 dni od 1400 zł do 2000 zł

Oferta: Ośrodek wypoczynkowy Altona oferuje szeroki wybór, jeśli chodzi o rodzaj pobytu. Wczasy skierowane są dla osób chcących oczyścić organizm i zrzucić zbędne kilogramy, dla ludzi niepełnosprawnych ze schorzeniami układu pokarmowego i układu krążenia, dla zielonych szkół, rodzin z dziećmi (pobyty świąteczne, wakacje rodzinne z tradycyjną kuchnią polską), dla chcących nauczyć się podstaw zdrowego żywienia. Z konkretnych diet do wyboru są : warzywno– owocowa, makrobiotyczna, rybno – warzywna. Ośrodek oferuje także program psychoterapeutyczny, którego celem jest m.in. zmiana psychicznego nastawienia do choroby. Dla tych, którzy chcą zadbać o swoje ciało istnieje duży wybór zabiegów pielęgnacyjnych takich jak: różnego rodzaju masaże, peelingi, seanse relaksacyjne. W przypadku wykupienia całej serii zabiegów ceny są niższe o 10 zł. Jesteś aktywny fizycznie i nie chcesz robić sobie wakacyjnej przerwy? Altona zaprasza także na ZUMBA FITNESS! Wczasy w Altonie mają być czasem odnowy, nauki zasad zdrowego żywienia, ale także odpoczynku i relaksu.

San

Miejsce: San, Kołobrzeg

Turnusy: 7 dni; turnusy od soboty do soboty przez cały rok, z wyłączeniem Świąt. Wczasy należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem

Terminy:  Wakacyjny od 04.05 do 28.09

Cena: Pakiet podstawowy – 1299 zł; Pakiet Sun Fit 7 – 1750 zł (są to ceny za pokój 2 os.)

Oferta: Wczasy odchudzające w tym ośrodku oferują dwa pakiety : program podstawowy oraz program Sun Fit 7. Oba oparte są na diecie strukturalnej, która złożona jest ze składników o minimalnej kaloryczności i maksymalnej zawartości witamin, które wspomagają trwałą redukcję masy ciała, a także odmłodzenie organizmu. Cały pobyt oparty jest o zalecenia dr Bardadyn'a, który jest ekspertem w dziedzinie odchudzania. Diety oczyszczające 800 kcal, 1200 kcal, 1600 kcal, 2000 kcal  stosowane są w wersji normalnej i wegetariańskiej. Kuracja oparta jest nie tylko o redukcję ilości spożywanych kalorii, ale także utrzymanie aktywności fizycznej. Codziennie kuracjusze mogą udać się na poranny rozruch w postaci nordic walkingu i ćwiczeń odmładzających. W pakiecie otrzymują codziennie wodę mineralną oraz możliwość korzystania z całej gamy zabiegów redukujących  cellulit, odmładzających, oczyszczających i relaksacyjnych. W ich skład wchodzą np. masaż bańską chińską, zabieg na ciało NOREL ALGA MINERAL MASK oraz NOREL BODY COFFEE SPA, masaże podwodne + bicze wodne,  Ponadto można korzystać z sauny parowej i suchej oraz z InfraRed w kapsule kosmetycznej. Ćwiczenia odbywają się w basenie oraz na sali gimnastycznej. Program ośrodka Sun jest skierowany do osób chcących uporać się z nadwagą i odmłodzić swoje ciało.

Zobacz także: Nawyki, które ułatwią ci odchudzanie

Magnat - Spa

Miejsce: Magnat - Spa, Grzybowo

Turnusy: 8 lub 15 dni; w Magnat - Spa nie ma tradycyjnych grupowych turnusów– każdy traktowany jest indywidualnie

Terminy: Nie istnieją sztywne ramy przyjazdów w konkretnych dniach tygodnia (turnusy odbywają się przez cały rok)

Ceny: Za pakiet 8 dni  - 1699zł; za pakiet 15 dni - 3350zł

Oferta: Oba pakiety zawierają wizytę u dietetyka i badanie składu ciała. Bardzo ważnym elementem całej kuracji jest konsultacja z dietetykiem, która pozwala na określenie potrzeb pacjenta. Rozmowy takie odbywają się na początku i na końcu każdego pobytu. Ponadto kuracjuszom zapewnia się 5 posiłków dziennie, od poniedziałku do piątku rozruch poranny, nordic walking, gimnastyka na sali, aqua aerobik. Magnat – Spa oferuje także drenaż limfatyczny Boa, zabiegi antycelulitowe oraz masaż odchudzający brzucha. Do dyspozycji przebywających w ośrodku znajduje się basen, jakuzzi, sauny, rowery, urządzenia Vacu Wellness i platforma wibracyjna. Wczasy odchudzające w Magnat – Spa to kompleksowe podejście do odchudzania, które obejmuje odpowiednio zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną oraz zabiegi wspomagające. Efektem tych działań jest oczyszczenie organizmu oraz redukcja tkanki tłuszczowej.

Adler Medical Spa

Miejsce: Adler Medical Spa, Zgorzałe

Turnusy: 7–21 dni

Terminy: od 2.09 do 27.09

Ceny: od 720 zł do 2250 zł (w zależności pokoju lub domku)

Oferty: Ośrodek oferuje trzy rodzaje turnusów: Odchudzanie, PRO–zdrowie, FIT–zdrowie. Program odchudzający obejmuje konsultację z dietetykiem, 5 posiłków dziennie, wykłady na temat zasad zdrowego żywienia, nordic walking, ruch poranny (codziennie od poniedziałku do piątku), 2 zabiegi zlecone przez lekarza oraz gimnastykę z instruktorem. PRO-zdrowie jest pobytem trwającym 14 lub 21 dni, który zapewnia oprócz konsultacji z lekarzami i opieki pielęgniarskiej, pełne wyżywienie oparte na zdrowej diecie, zajęcia gimnastyczne, ruch poranny i nordic walking, 3 zabiegi zlecone przez lekarzy, a także comborelaks (relaks w saunie, czy jakuzzi), rowery, bilard i tenis stołowy. FIT program z kolei zachęca do aktywnego stylu życia, a w swojej ofercie jest bardzo podobny do programu PRO–zdrowie. Ma poprawić stan ducha i zachęcić do ruchu jako sposobu na zdrowie i zadowolenie z życia.

Zobacz także: Detoks - odtruwanie i oczyszczanie organizmu

Eden

Miejsce: Eden, Mielno

Turnusy: 14 dni (pełen turnus) lub 7 dni (pół turnusu)

Terminy: 1.09- 15.09; 15.09.-29.09;

Ceny: od 1190zł (za pół turnusu) i 2260zł (za cały turnus) do 1295zł ( za pól turnusu) i 2461zł (za cały turnus)

Oferta: Pobyt skierowany jest do osób, które być może zechcą zacząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Wczasy Aktywne trwają 14 dni i jest to czas, który pozwala na uzyskanie efektów. Można skorzystać z opcji 7–dniowej, ale ta nie oferuje pełnego programu kuracji. Osoby decydujące się na pobyt w tym ośrodku będą mieli zapewnione pełne wyżywienie oparte na diecie niskokalorycznej lub pełnokalorycznej (do wyboru) oraz konsultacje  z lekarzem, test sprawnościowy i prelekcję dotyczącą zasad zdrowego żywienia. Od poniedziałku do soboty organizowane są zajęcia ruchowe. Ponadto kuracjusze maja dostęp do sauny parowej, suchej oraz InfraRed , krytego basenu i relaksu w wannie SPA. Cały turnus kończy się spotkaniem podsumowującym.

Salus Bonus

Miejsce: Salus Bonus, Puławy

Turnusy: 12 dni

Terminy: 8.09–20.09

Ceny: od 1200zł do 1350 zł (w zalezności od rodzaju pokoju)

Oferta: Cały pobyt oparty na odpowiedniej diecie ma zapewnić biologiczną rewitalizację organizmu. Cena wczasów obejmuje trzy warzywno–owocowe posiłki dziennie, konsultacje z lekarzami, w tym: badania ciśnienia, cukru, pomiar wagi, jeden masaż ręczny i jeden pobyt w saunie. Wczasowicze mają możliwość spotkania z dietetykiem, który doradzi jak powinno się komponować zdrowe posiłki. Ponadto gimnastyka kręgosłupa, gimnastyka poranna, instruktaż nordic walkingu, czy wycieczki w góry są w ośrdku na porząku dziennym.Codzienne spacery i wycieczki rowerowe pomagają wprowadzić do naszego stylu życia zdrową aktywność fizyczną. Wykłady i filmy, które prezentowane są osobom przebywającym na kuracji dotyczą zdrowego stylu życia i mają za zadanie zachęcić do zmian nawyków żywieniowych. Bufet herbatek ziołowych jest otwarty dla wszystkich kuracjuszy, a ogniska i wieczorki muzyczne umilają cały pobyt.

Zobacz także: Odchudzanie weekendowe

Zdrowotel

Miejsca: Zdrowotel, Łeba

Turnusy:  7dni lub 14 dni

Terminy: 27.08–29.10

Ceny: pakiet 7–dniowy od 170zł do 1280zł ( w zależności od rodzaju pokoju); pakiet 14–dniowy od 1970zł do 2340zł

Oferta: Pakiet obejmuje dietę dostosowaną do indywidualnych wskazań i stanu zdrowia kuracjuszy. Podczas pobytu wszystkim zapewnia się trzy posiłki dziennie(oparte o specjalna dietę, ziołolecznictwo oraz suplementację), konsultację z dietetykiem i opiekę pielęgniarek. W Zdrowotelu do każdej osoby podchodzi się indywidualnie. Uwzględnia się zalecenia i przeciwwskazania dla jednej osoby.  W każdy dzień powszedni wykonuje się zabiegi rehabilitacyjne wg wybranych pakietów. Ponadto w trakcie wakacji można korzystać z drenażu limpatycznego Boa, nordic walkingu, stepperbike'u i zajęc na rowerach. Za dodaktową opłatą wczasowicze moga udać się na wycieczki po Pojezierzu Kaszubskim i na Ruchome Wydmy, czy rejs statkiem. Transport z dworca w Łebie do kurortu oraz parking–także płatne.