W górę pupy, ruszamy na spacer z kijkami!

Najprzyjemniej spaceruje się z samego rana, gdy miasto jeszcze śpi, a my maszerujemy pustymi uliczkami wstępując po drodze do sklepiku po bułki i mleko. Kijki możemy zabrać również po śniadaniu, gdy wybieramy się do pracy. Ale czy kijki do nordic walking nadają się tylko do spacerowania?
W górę pupy, ruszamy na spacer z kijkami!

Kije przydają się nie tylko do chodzenia, ale też do ćwiczeń. Na przykład podczas rozgrzewki możemy wykonywać wymachy nogami, opierając się jednocześnie o kije. Podobnie możemy wykonywać przysiady lub skręty tułowia, wbijając kijki za siebie. Jeśli ćwiczymy z drugą osobą, również możemy użyć kijków do ćwiczeń.

Po krótkiej przerwie na kilka łyków napoju i pogawędce podczas krótkiego spaceru czas na zajęcia siłowe w parach. Łapiemy kijek w dwie osoby na wysokości klatki piersiowej, jedna osoba ciągnie go w dół, druga w górę. W ten sposób wzmacniamy obręcz barkową. Potem przepychamy go w przód - pracują mięśnie brzucha.

Sprawdź też: Co możemy zyskać dzięki Nordic Walking?

Nordic walking to sport dla każdego – wiedzą o tym wszyscy. Można jeździć na rowerze, ale nie zawsze chce nam się go znosić z 3, 4, 7 piętra w bloku lub wyciągać z piwnicy. Nie każdy lubi biegać, po kilkuset metrach można dostać zadyszki i bólu kolan. A spokojny spacer z kijkami można uprawiać w każdych warunkach i przez wszystkie osoby. Dla jednych może to być spokojny spacer po mieście, dla innych szybki trucht w parku. Co prawda bez pilnowania diety raczej się od tego nie schudnie, ale sylwetka się kształtuje. Pojawia się talia i podnoszą pośladki, a jeśli widać efekty, podnosi się morale i motywacja.

Polecamy: Nordic Walking – jak bezbłędnie chodzić?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)