Trening w pracy

kobieta praca przerwa
Nie zasypiaj przy biurku! Zamiast kolejnej kawy zrób kilka prostych ćwiczeń i spal parę kalorii.
/ 27.01.2011 13:22
kobieta praca przerwa
Siedzisz w pracy. Dochodzi 14.00, a ty masz ochotę na drzemkę. Nie jesteś wyjątkiem. Na senność we wczesnych godzinach popołudniowych skarży się co druga kobieta. Winny temu jest lunch, który większość z nas jada około 13.00. Po posiłku dużo krwi odpływa do układu trawiennego, więc dla mózgu niewiele zostaje. Senność może być też spowodowana nadmiarem węglowodanów w posiłku. Jak sobie z tym poradzić? Zamiast sięgać po kolejną kawę, rozruszaj się trochę.

Proste ćwiczenia szybko dodadzą ci energii! Działają na dwa sposoby. Po pierwsze, rozjaśniają umysł, pobudzając krążenie krwi i kierując ją do mózgu. Po drugie, poprawiają humor, ponieważ ćwiczenia fizyczne powodują wydzielanie się tzw. hormonów przyjemności – endorfin.Nasz minitrening pozwoli ci pracować wydajnie przez cały dzień. Aby był skuteczny, zrób przynajmniej trzy ćwiczenia pokazane w galerii.

Super rada: Zrezygnuj z windy. Wchodzenie po schodach przyspiesza bicie serca i sprawia, że krew żywiej krąży. Wspinaj się najszybciej, jak możesz, albo pokonuj po dwa stopnie naraz. Gdy nikt nie widzi, podskakuj na jednej nodze albo na obu, przeskakuj z jednej na drugą, skacz w przód i w tył, na boki, dookoła krzesła itp. Baw się w ten sposób około trzech minut.

Redakcja poleca

REKLAMA