tańcząca kobieta fot. Fotolia

Taniec na odchudzanie

Taniec to nie tylko świetny trening, dzięki któremu możesz schudnąć. To również zabawa, która pomoże ci oczyścić z emocji swoje ciało!
/ 15.06.2018 16:35
tańcząca kobieta fot. Fotolia

Taniec idealny na odchudzanie

Taniec to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na zgrabną sylwetkę, zdrowie, a także poprawę nastroju. Czy wiesz, że osoby z chorobami krążenia, które tańczą 3 razy w tygodniu po 20 minut mają dużo lepsze samopoczucie niż te, które wykonują zwykłe ćwiczenia kardio? Dla nich oczywiście polecane są spokojne tańce, ale ty możesz wybrać bardziej gorące rytmy, w zależności od potrzeb:

Na odchudzanie – zumba

Jeśli masz niewielką nadwagę i jesteś w dobrej kondycji, zapisz się na zumbę. Latynoskie tańce pozwolą ci spalić nawet 500 kcal w ciągu godziny.

Na dobry nastrój – walc

Jesteś przygnębiona? Włącz płytę z klasycznymi walcami i zatańcz z partnerem. Nie musicie perfekcyjnie znać kroków, tu liczy się bliskość i spokojny, rozluźniający rytm.

Na stres – styl dowolny

Puść ulubioną muzykę „na pełny regulator” i tańcz , aż się zmęczysz. Rozładowanie napięcia gwarantowane!

Na wzmocnienie – taniec na rurze

Jeśli nudzą cię ćwiczenia w siłowni, wzmocnij nogi, brzuch i ramiona na zajęciach pole dancing ;) Dzięki temu zyskasz pewność siebie i... umiejętności, które doceni każdy mężczyzna!