Super przyrządy do ćwiczeń w domu

Nie trzeba wydawać pieniędzy na siłownię – swój prywatny fitness klub możesz mieć w domu niewielkim kosztem. Podpowiadamy co kupić!
/ 03.08.2015 08:07

Nie trzeba wydawać pieniędzy na siłownię – swój prywatny fitness klub możesz mieć w domu niewielkim kosztem. Podpowiadamy co kupić!

Super przyrządy do ćwiczeń w domu

Fot. Fotolia

Skakanka

Przyrządy do ćwiczeń domowych

Najtańszy przyrząd fitnessowy, który można praktycznie mieć z kawałka sznura. Skacząc spalamy rekordowe ilości kalorii (nawet 720 kcal/h przy tempie 130 skoków na minutę) oraz wzmacniamy mięśnie ud, pośladków, brzuch i ramion. Ponadto zwiększa się wydajność serca i systemu oddechowego a tłuszcz zanika. Skakać można wszędzie – w domu, w parku, na łące, na chodniku… Tańsze modele dostaniemy za kilkanaście złotych, droższe, z łożyskami kulkowymi wzmagającymi efektywność treningu kosztują w granicach 90 zł.

Hantle

Przyrządy do ćwiczeń domowych

Niezbędny przyrząd do kształtowania pięknych ramion i klatki piersiowej. Kobiety powinny wybiera obciążenia niższe i wykonywać większe ilości powtórzeń aby nie wyrobić sobie muskulatury ale ładne mięśnie. Zalecane wagi to od 0,5 do 1,5 kg. Wybierajmy te bezpieczne, pokryte winylem i zdecydowanie kolorowe – aby aż się chciało pokazywać z nimi w parku i na plaży.
Cena pojedynczego hantla dla kobiet waha się w granicach 6-15 złotych.

 

Piłka do ćwiczeń

Przyrządy do ćwiczeń domowych

Najwszechstronniejszy ze wszystkich domowych przyrządów do ćwiczeń, nadaje się nawet do normalnego siedzenia. Na piłce możemy ćwiczyć praktycznie każdą część ciała – zarówno trening siłowy jak i rozciąganie. Dodatkowo, ćwiczenia pomagają wyrobić koordynacje ciała i poczucie równowagi. Idealnie nadają się również dla kobiet ciężarnych oraz będących w okresie rehabilitacji. Piłkę należy dobrać rozmiarowo do swojego wzrostu – 45 cm przy wzroście 140-155 cm, 55 cm dla osób od 156 cm – 170 cm, 65 cm przy 171 -180 cm, 75 cm powyżej 180 cm wzrostu.
                                                                                  Piłkę dobrej jakości kupimy już za 50 zł.

Mata do ćwiczeń

Przyrządy do ćwiczeń domowych

Jeśli twoją domeną jest joga i pilates to musisz zaopatrzyć się w dobrej jakości matę, która uczyni ćwiczenia przyjemnymi i bezpiecznymi. Najlepiej jeśli jest antypoślizgowa, łatwo zwijana i posiada uchwyty do transportu. Dobra mata będzie odporna na uszkodzenia i może służyć ci latami, dlatego zdecydowanie warto zainwestować. Maty grubsze (od 3,5 cm) są droższe ale zdecydowanie bardziej komfortowe. Ponadto warto też zwrócić uwagę na materiał, który powinien być łatwy w czyszczeniu.
Ceny dobrych mat do wydatek w granicach od 60 do 200 złotych.

Hula-hop

Przyrządy do ćwiczeń domowych

Wreszcie dla tych, którym głównie zależy na szczupłej talii niezbędnym przyrządem będzie hula-hop. Plastikowe obręcze kręcone codziennie wokół pasa po kilku tygodniach przynoszą szokujące rezultaty. A samo ćwiczenie jest proste, przyjemne i może być wykonywane dosłownie wszędzie.
Wybierając obręcz musimy zwrócić uwagę na rozmiar, który zależy od wzrostu oraz otyłości. Ogólnie przyjmuje się, że pionowo postawione koło powinna sięgać dolnej linii żeber. Osoby szczupłe mogą wybierać mniejsza koła, te pulchniejsze większe.
Lekkie plastykowe hula-hop wymaga więcej ilości powtórzeń ale jest trudniejsze w utrzymaniu. Cięższe koła, często wyposażone w ciężarki i wypustki do masażu, wymagają krótszego czasu treningu ale mogą powodować bolesne sińce wokół talii.
Koło kupimy w granicach 40-80 złotych.

Zobacz też: WYZWANIE: skaczemy na skakance przez 30 dni