POLECAMY

Sposoby na świąteczne przejedzenie

Pokusa suto zastawionego stołu była zbyt silna? Nie ominęło cię świąteczne przejedzenie? Oto kilka rad jak poradzić sobie ze zbędnymi świątecznymi kilogramami.

Woda mineralna.

Twój brzuch przeżywa po świętach istne "gwiezdne wojny". Pojawiły się mdłości, zgaga czy zwykły ból po przejedzeniu? Nie podjadaj po świątecznym obżarstwie!  Wykaż się asertywnością i powiedz stanowcze NIE swojej ulubionej sałatce. Musisz postawić na lekką dietę, a wszystko wróci do normy.  

Zobacz także: Dlaczego warto pojechać na wczasy odchudzające?

Oto kilka skutecznych sposobów na przeproszenie się z brzuchem:

1. Poddaj się masażom oraz zabiegom rozgrzewającym – pomagają rozkurczyć napięte mięśnie oraz pobudzić procesy  trawienne. Dla wzmocnienia efektu możesz wykonywać te czynności w ciepłej kąpieli pełnej aromatycznych olejków.

2. Pij dużo niegazowanej wody mineralnej – oczyszcza żołądek, a zawarte w niej minerały pomogą szybciej powrócić do zdrowia.

3. Pij ziółka. Herbatka z mięty, napar z rumianku czy dzikiej róży przyspieszą metabolizm. Możesz też spróbować wywaru z kopru włoskiego lub siemienia lnianego, które świetnie koją śluzówkę żołądka.

4. Jedz jogurty. Zawarte w nich aktywne bakterie pomogą na cierpiący brzuch. Najlepiej, jeśli będzie to jogurt probiotyczny, czyli wzbogacony o jeden lub kilka szczepów bakterii probiotycznych.

5. Zażywaj dużo ruchu! Musisz się dotlenić. Zabierz rodzinę na spacer – to dodatkowo dobry sposób na wspólne spędzenie czasu.

Zobacz także: Wielkanoc w wersji light

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)