Odchudzanie/fot. Fotolia

Przygotuj sylwetkę na lato

Zmiana sezonu to trudny czas - odkrywamy, że pod grubą warstwą sweterków mamy jeszcze ciało. W dodatku rozleniwione i najedzone podczas zimy i świąt. Jest też dobra stronasytuacji - wiosenny przypływ aktywności może nam pomóc, jeśli chcemy zadbać o swoją sylwetkę do lata. Nie ociągamy się. Ćwiczymy!
/ 04.05.2011 14:54
Odchudzanie/fot. Fotolia

Długie, zimowe wieczory przy gorącej czekoladzie i słodycze, które leczą chandrę nie wpływają niestety dobrze na nasze zdrowie i urodę. Gdy kończą się mrozy, często okazuje się, że przybyło nam kilka kilogramów, czujemy się przemęczone i ociężałe, a zeszłoroczne ubrania dziwnym trafem są o rozmiar czy dwa za małe. Wtedy pojawia się jedna myśl: dieta!

Ciągłe głodówki (przerywane jednak atakami wilczego apetytu), ziołowe herbatki, tabletki, plastry odchudzające... Każda z nas, która próbowała tych popularnych sposobów na poprawę figury wie, że to zwykle droga donikąd. Nawet jeśli uda nam się zgubić kilka zbędnych kilogramów, waga szybko wróci wskutek efektu jo-jo. Jedynym sposobem, aby schudnąć i utrzymać osiągnięty efekt na dłużej, jest połączenie racjonalnej diety z aktywnością fizyczną.

Pierwszy krok to zmiana złych nawyków żywieniowych. Zamiast trzech dużych posiłków, staraj się jeść mniej, lecz częściej. Zadbaj o zróżnicowaną i zbilansowaną dietę, wprowadź do swojego jadłospisu produkty zbożowe, warzywa, owoce i ryby. Jeśli lubisz podjadać, zastąp słodycze i chipsy bogatymi w błonnik owocami i warzywami, które wspomagają proces trawienia.

Nie zapomnij o tym, że ruch wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, a odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń - modelowanie ciała. Długie spacery, basen, taniec, aerobik - każda forma aktywności może mieć zbawienny wpływ na Twoją sylwetkę. Nawet jeśli długo pracujesz i nie masz czasu na zajęcia ruchowe lub zwyczajnie jesteś leniuszkiem i przerażają Cię wielogodzinne katusze w siłowni, wciąż możesz dbać o swój szczupły i zgrabny wygląd. Rozwiązaniem są wówczas specjalnie dostosowane sprzęty fitness, wspomagające proces odchudzania...

...czytaj dalej na Kobieta.wieszjak.polki.pl