Przesadzanie z odchudzaniem - 5 sygnałów fot. Fotolia

Przesadzanie z odchudzaniem - 5 sygnałów

Masz wrażenie, że przeginasz? A może wręcz na odwrót? Przekonaj się, czy masz ten problem!
Agata Bernaciak / 20.06.2016 16:21
Przesadzanie z odchudzaniem - 5 sygnałów fot. Fotolia

1. Ciągle mówisz o odchudzaniu

Mają tego dość nie tylko twoje przyjaciółki, ale również partner, rodzice, rodzeństwo i nawet sąsiedzi! Daj spokój, życie nie kręci się tylko wokół walki z nadwagą! Męcząc innych opowieściami o tym, ile dziś zjadłaś sprawisz, że nie będą się cieszyć z twoich sukcesów i po prostu zaczną cię unikać...

2. Codziennie się ważysz...

... i gdy waga wskaże chociażby o 1/10 kg więcej, cały dzień masz doła. Nie uważasz, że to przesada? Twój nastrój nie może być dyktowany jedynie tym, co wskaże waga!

3. Nadmiar jedzenia rekompensujesz treningiem lub głodówką

To najczęstszy sposób na pozbycie się wyrzutów sumienia. Martwisz się, że dzień rozpusty totalnie rozreguluje twój dotychczasowy rytm życia? Wcale nie musi tak być! Czasem dla zdrowia psychicznego lepiej zjeść więcej lub zjeść to, na co na co dzień sobie nie pozwalamy!

4. Mierzysz swoje obwody co kilka dni

Zdaje ci się, że każdy trening sprawia, że twoje obwody są mniejsze? Rozumiemy, że bardzo ci zależy na efektach, ale dokonywanie takich pomiarów co tydzień może tylko odebrać ci wszelką motywację do odchudzania.

5. Stosujesz głodówkę

Może nie stosujesz jej bez przerwy, ale przynajmniej jednodniową głodówką kończy się każdy dzień, w którym pozwoliłaś sobie na folgowanie. To kolejny sposób na wyciszenie swoich wyrzutów sumienia...

Dowiedz się więcej:

5 warunków by schudnąć i utrzymać wagę 5 rad, jak odzwyczaić się od brania dokładek jedzenia 6 substancji, które spalą tłuszcz!