5 sygnałów, że przesadzasz z odchudzaniem

Masz wrażenie, że przeginasz? A może wręcz na odwrót? Przekonaj się, czy masz ten problem!
Przesadzanie z odchudzaniem - 5 sygnałów fot. Fotolia

1. Ciągle mówisz o odchudzaniu

Mają tego dość nie tylko twoje przyjaciółki, ale również partner, rodzice, rodzeństwo i nawet sąsiedzi! Daj spokój, życie nie kręci się tylko wokół walki z nadwagą! Męcząc innych opowieściami o tym, ile dziś zjadłaś sprawisz, że nie będą się cieszyć z twoich sukcesów i po prostu zaczną cię unikać...

2. Codziennie się ważysz...

... i gdy waga wskaże chociażby o 1/10 kg więcej, cały dzień masz doła. Nie uważasz, że to przesada? Twój nastrój nie może być dyktowany jedynie tym, co wskaże waga!

3. Nadmiar jedzenia rekompensujesz treningiem lub głodówką

To najczęstszy sposób na pozbycie się wyrzutów sumienia. Martwisz się, że dzień rozpusty totalnie rozreguluje twój dotychczasowy rytm życia? Wcale nie musi tak być! Czasem dla zdrowia psychicznego lepiej zjeść więcej lub zjeść to, na co na co dzień sobie nie pozwalamy!

4. Mierzysz swoje obwody co kilka dni

Zdaje ci się, że każdy trening sprawia, że twoje obwody są mniejsze? Rozumiemy, że bardzo ci zależy na efektach, ale dokonywanie takich pomiarów co tydzień może tylko odebrać ci wszelką motywację do odchudzania.

5. Stosujesz głodówkę

Może nie stosujesz jej bez przerwy, ale przynajmniej jednodniową głodówką kończy się każdy dzień, w którym pozwoliłaś sobie na folgowanie. To kolejny sposób na wyciszenie swoich wyrzutów sumienia...

Dowiedz się więcej:

5 warunków by schudnąć i utrzymać wagę 5 rad, jak odzwyczaić się od brania dokładek jedzenia 6 substancji, które spalą tłuszcz!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
jak się odchudza na własną rękę to z pewnością będzie efekt jojo chodzi o to że dieta powinna być dopasowana do BMI, do organizmu. Nie można od tak sobie przejść na jakąś dietę, może się to źle dla zdrowia skończyć, ja miałam dietę, na diecie problemy z wypróżnianiem, skonsultowałam się z dietetykiem, ona ułożyła mi dietę personalną, zaleciła suplementacje therm line hydrofast po to żeby wspomóc jelita do pracy, z pomocą pokrzywy czy cykorii.
/2 lata temu
Odchudzać się to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ja stosowałam dietę 1000 kalorii, Dukana, Kwaśniewskiego. Efekty na krótko straszne jojo i do tego pojawiły się problemy z nerkami i wyniszczenie organizmu. Teraz wiem, ze sama dieta i do tego nieumiejętna niczego nie załatwi. To musi być cały system oparty na wiedzy. Zapoznajcie sie z ksiazką Odchudzanie z elementamii fizjologii i biochemii, tam pisza jak działa naprawdę nasz organizm obalaja mity na których żerują inni. Od 7 miesięcy odchudzam sie systemem fizjologiczny zgodnie z tą ksiazką. Mam 15 kg mniej bez jojo i czuję sie świetnie. Wyniki wróciły do normy i chce mi sie żyć. Naprawde lepiej wiedzieć co i jak robic bo mozna zrobić sobie krzywdę...
/2 lata temu
ale to nieprawda