Odchudzanie a typ sylwetki: dzięki tym radom stracisz kilogramy!

Jabłko, gruszka czy kolumna? Zobacz, jak schudnąć w zależności od typu sylwetki!
/ 06.04.2016 11:48

Dowiedz się, jak się odchudzać i ćwiczyć, by dobrze wyglądać!

Zobacz też: Jak szybko schudnąć?

Odchudzanie a typ sylwetki: dzięki tym radom stracisz kilogramy!

fot. Fotolia

Stylistki już dawno odkryły, że to co służy jednym sylwetkom, szkodzi innym. Podzieliły więc kobiety na kilka typów sylwetek. Zobacz, jak zadbać odpowiednio o figurę!

 

Jesteś jabłkiem

Jak wyglądasz? Cierpisz z powodu wystającego brzucha i słabo zarysowanej talii. Każdy nadmiar tkanki tłuszczowej ujmuje ci kobiecości.

Jak schudnąć? Zamiast się martwić, działaj. Po pierwsze, eksponuj nogi, bo to one u jabłka są często najbardziej atrakcyjne (smukłe i długie). Po drugie, przejdź na dietę niskotłuszczową i niskoglikemiczną. Unikaj smażonego i tłuszczów zwierzęcych. Uważaj też na łączenie słodkiego i tłustego. Po trzecie, postaw na ćwiczenia aerobowe oraz rower. I nie rezygnuj z zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Jesteś gruszką

Jak wyglądasz? Masz czasem wrażenie, że złożono cię z dwóch różnych kobiet. Pierwsza z nich była drobna w ramionach i talii, a druga miała rozłożyste biodra, pośladki i uda. Walczysz z naturą i intensywnie trenujesz, ale mimo że od pasa w górę twoja sylwetka jest wyrzeźbiona jak u sportowca, to co dzieje się niżej, jest odporne na twoje wysiłki.

Jak schudnąć? Masz problemy z wiotkością mięśni w dolnej partii ciała i cellulitem, zwłaszcza na udach. Na pierwszy ogień zmień dietę na wysokobiałkową, ponieważ białko łatwo przekształca się w energię. Nie łącz tłuszczów z węglowodanami i odstaw słodycze. Spośród sportów zainteresuj się nordic walkingiem.

 

Jesteś cegłą

Jak wyglądasz? Czujesz się jakby napompowana, masz masywne uda i łydki, szerokie ramiona i narzekasz na brak talii. Trinny i Susannah ochrzciły cię niezbyt wdzięczną nazwą, porównując twoją sylwetkę do cegły. Nie denerwuj się, być może tak naprawdę masz po prostu sylwetkę limfatyczną, czyli twoim problemem jest nieprawidłowy przepływ limfy. Zaburzenia limfatyczne prowadzą do efektu opuchnięcia, zwłaszcza rąk i nóg.

Jak schudnąć? Zrezygnuj ze słodyczy, wykonaj test na nietolerancję pokarmową oraz pij dużo wody. Spośród aktywności ruchowej dobra będzie dla ciebie jazda na rowerze oraz zajęcia kontemplacyjne (może joga).

 

Jesteś klepsydrą

Jak wyglądasz? Proporcjonalnej sylwetki zazdroszczą ci koleżanki, a koledzy, wiadomo, oglądają się za twoimi boskimi kształtami. Ale zaczynasz się martwić, gdy waga idzie w górę. Jest ciebie jakby więcej w ramionach i biodrach. Przypominasz naprawdę pękatą klepsydrę, a ponieważ masz stosunkowo masywne nogi, czujesz się przysadziście.

Jak schudnąć? Oprócz diety (niskotłusczowej) klepsydry mogą wysmuklać sylwetkę za pomocą pływania i joggingu. Zrezygnuj ze słonych przekąsek i postaw na dietę warzywno-owocową.

Na podstawie informacji prasowej WellDerm

Zobacz także

Jak przyspieszyć metabolizm?
Zdrowotne właściwości miłości
Superżywność - czyli najzdrowsze jedzenie