Odchudzanie

Jestem 13 letnia dziewczyną która wazy 51 kg a ma 160 cm wzrostu! Czy to dużo ? Mam jeszcze zapytanie do pani, ponieważ odchudzam się już od około trzech tygodni, ale nie jestem pewna czy dobrze robie ponieważ na śniadanie zazwyczaj jem 69kcal albo go w ogóle unikam, na obiad około 200kcal,a na kolacje jem jakiś owoc zazwyczaj jest to mandarynka lub jabłko.
/ 04.01.2008 19:07
Odchudzanie

Dzień Dobry:)jestem 13 letnia dziewczyną która wazy 51 kg a ma 160 cm wzrostu! Czy to dużo ? Mam jeszcze zapytanie do pani, ponieważ odchudzam się już od około trzech tygodni, ale nie jestem pewna czy dobrze robie ponieważ na śniadanie zazwyczaj jem 69kcal albo go w ogóle unikam, na obiad około 200kcal,a na kolacje jem jakiś owoc zazwyczaj jest to mandarynka lub jabłko. Czy przez takie jedzenie wpadnę w jakaś chorobę?? Proszę o odpisanie :)Pozdrawiam!


Monika

Droga Moniko

Twój indeks masy ciała wynosi 19,9 i wskazuje na prawidłową masę ciała. Ograniczanie jedzenia w tym wieku może spowodować osłabienie tempa trwającego jeszcze procesu wzrostowo-rozwojowego. Osłabiasz wydolność fizyczna organizmu, czyli szybciej odczujesz zmęczenie nawet po minimalnym wysiłku. Utrzymywanie się przez dłuższy czas niedoborów składników mineralnych może powodować zaburzenia w przemianach węglowodanów, tłuszczów i aminokwasów oraz funkcjonowaniu układu nerwowego. Twój organizm szczególnie teraz potrzebuje niektórych pierwiastków np. wapnia i magnezu do uzyskania szczytowej masy kostnej. Niedobór żelaza będzie powodował niedokrwistość i anemię. Mam nadzieję, że posłuchasz moich rad i wrócisz do zdrowego, racjonalnego odżywiania.

Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk