kobieta, ciężarki, siłownia

Obalamy mity o treningu siłowym

Nie wszystko co słyszałaś o treningu siłowym jest prawdą! Przekonaj się sama!
/ 26.11.2009 10:57
kobieta, ciężarki, siłownia
Siłownia to miejsce dla facetów

NIE - Spokojnie, z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Wszystkie sprzęty (atlasy, sztangi, sztangielki, hantle) znajdujące się w klubie przystosowane są także dla dziewczyn – wszystko to kwestia odpowiednich ustawień (np. dobrania odpowiedniego obciążenia). Jeśli obawiasz się obecności mężczyzn, nie ma problemu! W wielu miastach są też kluby tylko dla kobiet!  PS Dziewczyny podnoszące ciężary wyglądają bardzo seksownie. To zawsze robi wrażenie na facetach! Sprawdziłyśmy – działa!

Trening siłowy powoduje nadmierny przyrost mięśni

NIE - U kobiet nie ma takiego ryzyka! Budowa masy mięśniowej jest u nas utrudniona ze względu na niski poziom testosteronu. Hormon ten w dużej ilości występuje u mężczyzn, dlatego ich mięśnie są wyraźnie zarysowane i rozrośnięte. Wyraźny przyrost masy mięśniowej u kulturystek jest wynikiem wieloletnich treningów, stosowania restrykcyjnej diety, a także sterydów anabolicznych, którymi zazwyczaj uzupełnia się braki testosteronu.

Treningi siłowe są kontuzjogenne!

NIE - Oczywiście, pod warunkiem że są one prawidłowo wykonywane! Dlatego tak ważna jest konsultacja z trenerem. Korzystając z jego porad, poznasz odpowiednie dla siebie obciążenie, sposoby ustawienia maszyn, techniki podnoszenia wolnych ciężarów i wykonywania ćwiczeń. Zaletą treningów siłowych jest to, że możesz pracować nad określonymi partiami mięśni. Jeśli np. masz słaby kręgosłup, ćwicz mięśnie grzbietu. To pozwoli ci utrzymać prawidłową postawę i zredukować bóle pleców.

Intensywny trening na siłowni to najlepszy sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów

 
TAK/NIE - Podczas odchudzania podstawą nie jest trening, lecz dobrze dobrana dieta. Jednak ćwiczenia (nie tylko siłowe) przyspieszą osiągniecie zamierzonego celu. Treningi z ciężarami (oczywiście odpowiednio dobrane) są świetnym narzędziem do redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo pozwalają modelować kształty poszczególnych partii ciała, co nie jest możliwe, jeśli tylko stosujesz dietę.